Szukaj

USA: Lewicowy aktywista rzucił się na samochód. Kierowca… przyśpieszył [WIDEO]

04-02-2017 15:10
Lewicowy aktywista rzucił się na samochód Fot. Miachael Bodley / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Lewicowi aktywiści w środę na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley wywołali zamieszki, w wyniku których zostało rannych 6 osób. Zamaskowani wandale atakowali zwolenników Donalda Trumpa, rzucali się też na przejeżdżające samochody.

Przyczyną protestów, które szybko zmieniły się w zamieszki, był wykład konserwatywnego publicysty Milo Yiannopoulosa, który miał odbyć się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Lewicowym działaczom udało się przerwać jego wystąpienie – po tym jak próbowali podpalić budynek i zaczęli wybijać szyby, zdecydowano o ewakuacji Yiannopoulosa.

Grupa około 150 zamaskowanych i ubranych na czarno prowokatorów, która doprowadziła do eskalacji protestów, wkrótce przeniosła się na ulice. „Manifestujący” zaczęli niszczyć okoliczne budynki, rzucali kamieniami w policjantów, używali świec dymnych, wzniecili nawet ogień. Próbowano też zablokować ruch uliczny. Lewacy rzucali się na przejeżdżające auta. Jeden z nich trafił dość pechowo, bo kierowca białego auta bynajmniej nie przejął się zamaskowanym mężczyzną, który znalazł się na masce pojazdu i przyśpieszył.

Koniecznie przeczytaj: Zamieszki w USA. Lewacy z Antify bili kobiety i atakowali je gazem pieprzowym [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump 45 prezydentem USA [WIDEO]

Warto przeczytać: Oficjalnie: Donald Trump przyjedzie do Polski

Podziel się