Szukaj

Bluźniercza instalacja „artystyczna” w belgijskiej świątyni. W głównej nawie kościoła zawisła ukrzyżowana krowa [WIDEO]

23-11-2017 18:29
Bluźniercza instalacja w belgijskim kościele Fot. Tom Herck / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak podaje belgijski portal Gazeten van Antwerpen, w opuszczonym kościele w Kuttekoven zamontowano właśnie kontrowersyjną instalację artystyczną. Jej twórcą jest Tom Herck.

Wspomniany „artysta” tworzył już wcześniej podobne instalacje. Prezentował w nich również ukrzyżowanie zwierząt. Bohaterami jego dzieł byli już m.in. kurczak i żaba. Tym razem w głównej nawie świątyni postanowił umieścić krzyż z wiszącą na nim krową. 

W niedzielę wierni należący do miejscowej parafii, którzy przybyli na modlitwę różańcową, przynieśli ze sobą transparent, na którym wyrazili swój sprzeciw wobec wystawiania w świątyni tak skandalicznych „dzieł”. Według informacji przekazanej przez włoski portal In Terris, podczas nabożeństwa zjawił się również sam Tom Herck, który próbował tłumaczyć zgromadzonym wiernym, że jego instalacja nie ma na celu obrażania niczyich uczuć religijnych, lecz jedynie ma zwracać uwagę na rosnące problemy z odpadami.

Koniecznie przeczytaj: TV Republika odwołała program z Korwin-Mikke. Prezes Wolność odpowiada w swoim stylu [FOTO]

Czytaj też: Niemcy usilnie walczą z własną tradycją. W miejsce choinki postawiono poprawnie polityczną instalację multikulti [FOTO]

Świątynia w Kuttekoven  jest opuszczona i zaniedbana już od wielu lat. Pomimo remontu wykonanego w 1956 roku, podzieliła los wielu kościołów w Zachodniej Europie, które wciąż zamieniane są w sklepy, magazyny, restauracje czy kluby dyskotekowe.

Belgijscy hierarchowie praktycznie nie zareagowali na tą skandaliczną instalację. Jedynie zaapelowali do wiernych, by ci nie interweniowali w tej sprawie.

Poniżej nagranie opublikowane przez Toma Hercka:

 

Warto przeczytać: Niemcy w ohydny sposób drwią z Bożego Narodzenia. Najpierw obraźliwa okładka „Spiegel”, teraz haniebne bluźnierstwo [FOTO]

Podziel się