Szukaj

Ukraińskie okręty ostrzelane przez Rosjan także z powietrza? SBU publikuje nagranie podsłuchanej rozmowy [wideo]

30-11-2018 22:14
Ukraińskie statki Fot. ukrreporter_ua / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że ukraińskie jednostki przejęte w niedzielę przez Rosjan zostały ostrzelane także z powietrza. Dowodem ma być nagranie z podsłuchaną rozmową rosyjskich pilotów.

Do incydentu w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej doszło w niedzielę 25 listopada. Rosjanie przejęli trzy ukraińskie okręty i wzięli do niewoli załogę tych jednostek – łącznie 24 osoby. W czasie ostrzału rannych miało zostać trzech ukraińskich marynarzy.

Początkowe doniesienia wskazywały na atak tylko z morza. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy informuje teraz, że ostrzał nastąpił także z powietrza. Ołeh Frolow, wiceszef SBU, przekazał na konferencji prasowej, że wynika to treści podsłuchanej przez ukraińskie służby rozmowy rosyjskich pilotów samolotów, które miały prowadzić atak.

Koniecznie przeczytaj: Ukraińska armia przygotowuje się do kolejnego ataku Rosjan? Właśnie zaczęła wzywać rezerwistów na szkolenia

Czytaj też: Rosjanie staranowali ukraiński okręt na Morzu Azowskim. Jest nagranie: „Uderz w niego”, „dawaj, k***a!” [wideo]

Według SBU wystrzelono dwie rakiety z helikoptera szturmowego Ka-52 i kolejne dwie z myśliwca SU-30. Frolow stwierdził na konferencji, że „ukraińskie okręty stały się celem, na którym rosyjscy wojskowi ćwiczyli zastosowanie różnych rodzajów broni”.

Poniżej nagranie z rozmomy, na którą powołuje się SBU:

Warto przeczytać: Nowy Sącz: 14-latka została kilkukrotnie zgwałcona przez dwóch braci. Nagranie trafiło do internetu

Podziel się