Szukaj

Ukraińskie okręty ostrzelane przez Rosjan także z powietrza? SBU publikuje nagranie podsłuchanej rozmowy [wideo]

30-11-2018 22:14
Ukraińskie statki Fot. ukrreporter_ua / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że ukraińskie jednostki przejęte w niedzielę przez Rosjan zostały ostrzelane także z powietrza. Dowodem ma być nagranie z podsłuchaną rozmową rosyjskich pilotów.

Do incydentu w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej doszło w niedzielę 25 listopada. Rosjanie przejęli trzy ukraińskie okręty i wzięli do niewoli załogę tych jednostek – łącznie 24 osoby. W czasie ostrzału rannych miało zostać trzech ukraińskich marynarzy.

Początkowe doniesienia wskazywały na atak tylko z morza. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy informuje teraz, że ostrzał nastąpił także z powietrza. Ołeh Frolow, wiceszef SBU, przekazał na konferencji prasowej, że wynika to treści podsłuchanej przez ukraińskie służby rozmowy rosyjskich pilotów samolotów, które miały prowadzić atak.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej. Generał SBU: „To był zamach. Funkcjonariusze FSB zastrzelili wszystkich, którzy przeżyli”

Czytaj też: Przetarg na nowe okręty podwodne dla Marynarki Wojennej prawdopodobnie wygrają Szwedzi

Według SBU wystrzelono dwie rakiety z helikoptera szturmowego Ka-52 i kolejne dwie z myśliwca SU-30. Frolow stwierdził na konferencji, że „ukraińskie okręty stały się celem, na którym rosyjscy wojskowi ćwiczyli zastosowanie różnych rodzajów broni”.

Poniżej nagranie z rozmomy, na którą powołuje się SBU:

Warto przeczytać: Dziennikarz ujawnia nagranie z rozmowy z Rzeplińskim. „Niech mnie Pan nie wk***ia” [WIDEO]

Podziel się