Szukaj

Krwawe starcia w Kijowie. Ukraińska policja przeprowadziła szturm na miasteczko zwolenników Saakaszwilego [WIDEO]

06-12-2017 22:33
Szturm na zwolenników Saakaszwilego Fot. RFE/RL / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Dzisiaj rano w Kijowie policja zaatakowała miasteczko, w którym przebywali zwolennicy Micheila Saakaszwilego. Celem było schwytanie byłego prezydenta Gruzji.

Wczorajsza próba zatrzymania przez ukraińskie służby Saakaszwilego zakończyła się niepowodzeniem. Polityk został odbity przez swoich zwolenników. Tłum zaatakował samochód, w którym przewożono byłego prezydenta Gruzji.

Uwolnienie polityka nie uspokoiło napiętej sytuacji na Ukrainie, wręcz przeciwne. Saakaszwili, który jest liderem opozycyjnej partii Ruch Nowych Sił wezwał do majdanu i obalenia obecnego prezydenta Petra Poroszenki. Wraz ze swoimi zwolennikami przemaszerował pod gmach Rady Najwyższej Ukrainy. Tam stanęło miasteczko namiotowe, w którym demonstrujący spędzili noc.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Morawiecki zdecydowanie o przyszłych relacjach z Ukrainą i ludobójstwu na Wołyniu. Ukraińskie media są wściekłe

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda bardzo zdecydowanie o relacjach z Ukrainą: „To jest coś nie do przyjęcia” [WIDEO]

Ukraińska policja przeprowadziła dzisiaj rano szturm, licząc, że w obozowisku przebywa Saakaszwili. Prawdopodobnie jednak polityka w nim nie było. Jego zwolennicy stawili opór policji, która użyła gazu łzawiącego. Po krótkiej walce służby wycofały się. W wyniku starć ucierpiało kilka osób.

Poniżej nagranie ze wczorajszej akcji odbicia Saakaszwilego:

Warto przeczytać: Kolejne zamieszki we Francji. Na jednym z osiedli imigranci starli się z policją. Sceny jak z filmu wojennego [WIDEO]

Podziel się