Szukaj

Ukraińska armia przygotowuje się do kolejnego ataku Rosjan? Właśnie zaczęła wzywać rezerwistów na szkolenia

03-12-2018 18:03
Flaga Ukrainy zawieszona na maszcie na tle nieba Fot. skhakirov / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformowało RMF FM, ukraińska armia prowadzi mobilizację rezerwistów. Jest to kolejny etap działań władz po wprowadzeniu stanu wojennego w dziesięciu obwodach w związku z incydentem na Morzu Azowskim, gdzie rosyjskie służby zaatakowały ukraińskie okręty.

Z informacji mediów wynika, że rezerwiści będą uczestniczyć w turnusach szkoleniowych zorganizowanych na kilku poligonach w całym kraju. Ćwiczenia mają odbywać się przez około 10-20 dni.

Dowództwo zapewnia, że wszyscy wezwani wrócą do swoich domów przed 25 grudnia, czyli katolickimi świętami Bożego Narodzenia.

Ukraińska amia poinformowała, że głównym celem mobilizacji rezerw jest uzupełnienie bojowych brygad oraz jednostek obrony terytorialnej.

Koniecznie przeczytaj: Wpadka Ryszarda Petru. Tak skomentował eskalację konfliktu rosyjsko-ukraińskiego [foto]

Czytaj też: Lech Wałęsa o eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. „Muszę pogadać z naczelnikiem Rosji, Władimirem”

Decyzja o mobilizacji rezerw to kolejny krok ukraińskich władz w związku z atakiem rosyjskich służb na ukraińskie okręty, do którego doszło kilka dni temu w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim. 

Dziś prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko w trakcie swojego wystąpienia w Kijowie przekonywał, że przy granicy ukraińsko-rosyjskiej granicy stacjonują liczne oddziały wrogiej armii: 

Rosja zgromadziła ponad 80 tys. żołnierzy, 1400 jednostek artylerii, 900 czołgów i 2300 pojazdów opancerzonych, a także 500 samolotów i 300 śmigłowców przy granicy z Ukrainą.

Warto przeczytać: Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem. Powodem konflikt Rosji z Ukrainą

Podziel się