Szukaj

Ukraińscy żołnierze zastrzelili swojego dowódcę. Przeszkadzał im w piciu wódki

12-03-2019 17:17
Flaga Ukrainy zawieszona na maszcie na tle nieba Fot. skhakirov / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformował rzecznik dowództwa operacyjnego Donieckiej Republiki Ludowej, Eduard Basurin, 6 marca 2019 roku ukraińscy żołnierze służący w 128. oddzielnej brygadzie szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy zastrzelili swojego dowódcę, porucznika Słobodę. Okazuje się, że wojskowy zginął, ponieważ przeszkadzał im w piciu wódki.

Z relacji rzecznika Eduarda Basurina wynika, że dowódca podczas nocnego obchodu spotkał pięciu żołnierzy pijących alkohol. Wówczas miał zwrócić im uwagę, czym poirytował dwóch sierżantów. 

Na zwrócenie uwagi przez dowódcę plutonu nie zareagowali, a podczas potyczki słownej dwóch sierżantów użyło broni palnej i wystrzeliło do swojego dowódcy z bliskiej odległości.

- mówił.

Od kwietnia 2014 roku władze ukraińskie przeprowadzają operację wojskową przeciwko proklamowanym Ługańskiej i Donieckiej Republice Ludowej, które ogłosiły niepodległość po przewrocie w Kijowie. Według ostatnich danych ONZ, ponad dziesięć tysięcy osób stało się ofiarami konfliktu.

Koniecznie przeczytaj: Gorlice: 40-latek miał we krwi… 11 promili alkoholu. Pił 93-procentowy denaturat [wideo]

Czytaj też: Ksiądz Roman Kneblewski wypił piwo w pociągu. Anonimowa osoba złożyła donos do kurii [wideo]

Warto przeczytać: Ukraina: Szokujący film z centrum handlowego. Na ruchomych schodach pojawiła się ogromna swastyka [wideo]

Podziel się