Szukaj

Część Ukraińców domaga się przyłączenia ich kraju do Polski. Chcą zorganizować referendum

12-02-2019 17:04
Flaga ukraińska
Podziel się

Już od jakiegoś czasu na ukraińskich stronach internetowych i forach pojawiają się materiały zachęcające do przyłączenia Ukrainy do Polski. Ich autorami są dziennikarze, którzy są rozczarowani obecną sytuacją w swoim kraju i związku z tym apelują o zorganizowanie referendum.

Pomysł przyłączenia Ukrainy do Polski pojawił się m.in. na portalu „Ukrainskij Reporter”, gdzie autor artykułu tłumaczył, że obecna sytuacja Ukrainy jest trudna, ponieważ zarówno rząd, jak i UE nie dążą do zakończenia negocjacji akcesyjnych. Ponadto władze nie radzą sobie z poważnymi problemami takimi jak korupcja, niskie zarobki czy bieda.

W związku z tym pojawia się propozycja przeprowadzenia referendum w sprawie połączenia obu państw. Ich zdaniem, to nie tylko pozwoli Ukraińcom „przybliżyć” się do europejskiej wspólnoty, ale przede wszystkim pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy kraju oraz wysokość wynagrodzeń i emerytur.

Koniecznie przeczytaj: Ukraina: Nacjonaliści zorganizowali demonstracje pod polską ambasadą i konsulatami: „Jesteśmy banderowcami i jesteśmy z tego dumni” [WIDEO+FOTO]

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda bardzo zdecydowanie o relacjach z Ukrainą: „To jest coś nie do przyjęcia” [WIDEO]

Oczywiście takie pomysły jak na razie nie mają większej szansy przebicia i są to scenariusze z zakresu political-fiction. Warto jednak zauważyć, że takie głosy coraz częściej pojawiają się za naszą wschodnią granicą.

 

Warto przeczytać: Rozmowy polsko-ukraińskie zakończone żądaniami naszych wschodnich sąsiadów. Chcą między innymi odnowienia pomników UPA w Polsce

Podziel się