Szukaj

Makabryczna gra o Auschwitz stworzona przez ukraińską firmę trafi na rynek? Prokuratura wszczęła śledztwo [wideo]

30-10-2018 20:15
Gra o Auschwitz Fot. Pierro Cocco / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, ukraińska firma zamierza wypuścić na rynek grę o zbrodniach popełnianych w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Stanowczo w tej sprawie zareagował prezes IPN, Jarosław Szarek, który złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej Warszawie.

Prokuratura przychyliła się do wniosku i wszczęła dochodzenie w sprawie „znieważenia Narodu Polskiego i propagowania faszystowskiego ustroju państwa w związku z pojawieniem się w internecie materiałów promujących grę komputerową, której akcja ma się rozgrywać na terenie obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau”.

Jak poinformował rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński, „obecnie śledztwo jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego”.

Koniecznie przeczytaj: Świetny spot IPN z okazji 100-lecia niepodległości: „Kiedy gra toczy się o najwyższą stawkę, gramy twardo” [wideo]

Czytaj też: Szeremietiew o konflikcie Rosja-Ukraina: „Wojna można objąć całą Europę. Użycie broni nuklearnej to realny scenariusz”

Kontrowersyjną grę „The Cost of Freedom” zamierza wypuścić na rynek ukraińska firma Aliens Games.

Co warte podkreślenia, istotą tej produkcji jest wcielanie się w więźnia obozu koncentracyjnego, który podejmuje próby ucieczki lub esesmana odpowiadającego za ściganie i mordowanie osadzonych. W tym trybie gracze będą mogli decydować o tym, kogo skierować do pracy, a kto trafi do komory gazowej.

Warto przeczytać: Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem. Powodem konflikt Rosji z Ukrainą

Podziel się