Szukaj

Ukraina ostrzega przed wybuchem III wojny światowej i planami imperialnymi Rosji. Dotyczą one również naszego kraju

14-12-2018 19:15
Ukraina ostrzega przez III wojną światową
Podziel się

W czwartek podczas prezentacji projektu „Świat w 2019” szef Służby Bezpieczeństwa Informacyjnego ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Wałentyn Petrow przekonywał, iż Rosja obecnie przygotowuje się do III wojny światowej. Jego zdaniem zamierza ona podbić nie tylko Ukrainę, ale również Polskę wraz z innymi państwami bałtyckimi.

W trakcie swojego wystąpienia w Kijowie Petrow przekonywał, iż obecne działania rosyjskich wojsk jedynie potwierdzają, iż Rosja ma planach nie tylko zdobycie  Ukrainy, ale również państw bałtyckich, w tym Polski:

Można de facto mówić o przygotowaniach do wojny światowej.(...) „Mapa wojenna” jest, na granicy rozlokowywane są związki wojskowe. To naprawdę straszna siła, i to nie tylko dla Ukrainy. Ona ma w planach przejść Ukrainę, i poruszając się dalej, przez Białoruś wejść do państw bałtyckich i Polski.

Koniecznie przeczytaj: Szeremietiew o konflikcie Rosja-Ukraina: „Wojna można objąć całą Europę. Użycie broni nuklearnej to realny scenariusz”

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej przebiła nawet Petru. Tak skomentowała eskalację konfliktu między Rosją i Ukrainą [wideo]

Podczas swojego przemówienia stwierdził, że globalny konflikt może wybuchnąć w ciągu najbliższych lat, gdy kraje takie Rosja zakończą plany zbrojeniowe, chyba, że doszłoby do zaskakujących decyzji:

Obecnie wszystkie plany zbrojeniowe wielkich państw, w szczególności Federacji Rosyjskiej, zaplanowane są do 2023-2025 roku. Świat może być gotowy do globalnego konfliktu dosłownie za 6 lat, ale może on zacząć się i wcześniej.

Szef Służby Bezpieczeństwa Informacyjnego ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zwrócił również uwagę, że nadchodzący rok będzie  szczególny dla Ukrainy ze względu wybory, w które, jego zdaniem, Rosja będzie chciała ingerować.

Warto przeczytać: Wiceprzewodniczący Światowego Kongresu Żydów o kulcie Bandery. „Ukraina ma obowiązek uznawać akty ludobójstwa”

Podziel się