Szukaj

Rasistowski atak w Wielkiej Brytanii na 56-letnią Polkę

11-04-2017 15:13
Policja w Wielkiej Brytaniii Fot. EDDIE / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Do zdarzenia doszło we wtorek 4 kwietnia br. w Birmingham w godzinach popołudniowych. Grupa uczennic w wieku od 14 do 16 lat zaatakowała 56-letnią Polkę, która wyszła na spacer ze swoimi wnuczkami – podaje portal naszestrony.co.uk.

Kobieta poprosiła stojące na chodniku nastolatki, aby ustąpiły jej miejsca i pozwoliły przejść. 56-letniej Polce, która szła obok ruchliwej ulicy przy skrzyżowaniu Newhall Street i Lionel Street, towarzyszyły dwie dziewczynki w wieku 4 i 6 lat.

Kiedy jednak uczennice usłyszały, że Polka mówi do nich łamaną angielszczyzną, zaczęły z niej się naśmiewać, szarpać ją i wyzywać. Według relacji córki kobiety 56-latka została popchnięta i upadła na ziemię. Wszystkiemu przyglądały się dziewczynki.

Koniecznie przeczytaj: Ciężko pobita przez imigrantów kobieta to Polka! Policja ujawniła nagranie dopiero po trzech miesiącach! [WIDEO]

Czytaj też: Byli w szoku, jak to nagrywali. Standardy higieny w gastronomii stosowane przez muzułmanów w Wielkiej Brytanii [WIDEO]

Dyrekcja pobliskiej szkoły Perry Beeches II, do której uczęszczają nastolatki, została powiadomiona o zdarzeniu. Jej władze w lakonicznym świadczeniu poinformowały, że incydent będzie wyjaśniany wspólnie z policją.

West Midlands Police, która zajmuje się sprawą, apeluje do świadków o kontakt pod numerem 101 lub za pośrednictwem infolinii Crimestoppers pod numerem 0800 555 111.

Warto przeczytać: Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii? Premier szkockiego rządu chce referendum [WIDEO]

Podziel się