Szukaj

Wielka Brytania: Polki zarabiały na fikcyjnych małżeństwach z nielegalnymi imigrantami. Zostały skazane

06-11-2017 22:16
Małżeństwo białej kobiety i Afrykańczyka
Podziel się

Sąd w Wielkiej Brytanii skazał Justynę S. na karę 7 lat pozbawienia wolności, zaś jej przyjaciółkę Karolinę G. na okres 2 lat więzienia. To właśnie S. uznano za szefową organizacji przestępczej trudniącej się zawieraniem fikcyjnych małżeństw z imigrantami.

Według informacji podawanej przez brytyjskie media, oskarżona przyznała się do zarzucanych jej czynów, jednocześnie potwierdzając, iż w ciągu kilku miesięcy doprowadziła do zawarcia kilkudziesięciu fikcyjnych związków małżeńskich.   

Jak wykazało śledztwo, Justyna S. zajmowała się również rekrutacją młodych kandydatek na żony imigrantów pochodzących z Afryki lub Bliskiego Wschodu. Za poszukiwania mężczyzn, chętnych do zawierania związków małżeńskich, odpowiedzialny był Eric Asante. Według ustaleń śledczych otrzymywał on kilkaset funtów od każdego pozyskanego kandydata. Sąd skazał go na karę 8 lat pozbawienia wolności. Jak podaje Daily Mail, tak surowy wyrok jest konsekwencją nie tylko udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, ale także niestawienia się oskarżonego na rozprawę sądową.

Koniecznie przeczytaj: Liczba polskich emigrantów rośnie. Najchętniej wybieranym kierunkiem Wielka Brytania

Czytaj też: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Ponadto śledztwo wykazało, iż w przypadku braku kandydatek to Karolina G. wielokrotnie wychodziła za mąż, by móc zarabiać na małżeństwach z imigrantami chcącymi uzyskiwać obywatelstwa brytyjskie.  

Warto przeczytać: Te świadectwa wzruszają do łez. Dwie Polki pokazują, czym jest prawdziwa miłość do ojczyzny [WIDEO]

Podziel się