Szukaj

Ujawniono tożsamość zamachowca z Manhattanu. Jest nagranie z momentu zatrzymania terrorysty [WIDEO]

01-11-2017 13:45
Zatrzymanie zamachowca z Manhattanu Fot. New York Post / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Policja oficjalnie potwierdziła tożsamość zamachowca z Nowego Jorku, który wczoraj na Manhattanie wjechał samochodem terenowym w grupę ludzi na ścieżce rowerowej. Terrorysta zabił kilka osób i kilkanaście ranił.

Sprawca ataku to 29-letni obywatel Uzbekistanu Sajfullo Sajpow, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 2010 roku. Mieszkał na Florydzie. W czasie ataku mężczyzna według relacji świadków krzyczał „Allahu Akbar”. W jego aucie znaleziono deklarację przyrzeczenia wierności tzw. Państwu Islamskiemu. Amerykańskie służby atak traktują jako akt terroru.

Koniecznie przeczytaj: Atak terrorystyczny na Manhattanie. Zamachowiec zabił kilka osób, kilkanaście ranił [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: To samochód był terrorystą? Manipulacje medialne po zamachu w Nowym Jorku [FOTO]

Na podstawie informacji, które mamy obecnie, możemy stwierdzić, że był to akt terroru. Wyjątkowo tchórzliwy akt terroru – powiedział burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio.

Wczorajszy zamach miał miejsce w pobliżu pomnika ofiar 11 września. Nowojorska policja poinformowała, że w wyniku ataku zmarło 8 osób, 11 jest poważnie rannych, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Konsul RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski przekazał na Twitterze, że nie ma informacji, aby w zamachu ucierpiał ktoś z Polski.

Policja schwytała sprawcę niedługo po ataku. Islamista został postrzelony w czasie zatrzymania.

Poniżej film, na którym widać terrorystę tuż po tym, jak wysiadł z auta.

W mediach pojawił się również film z momentu zatrzymania zamachowca.

Warto przeczytać: Szokujące zeznania i bezczelna prośba zamachowca z Manhattanu. Donald Trump chce dla islamisty kary śmierci

Podziel się