Szukaj

Udało mu się dostać na studia medyczne, bo… udawał czarnego. Mina dziennikarza CNN bezcenna [WIDEO]

09-08-2017 13:33
Vijay Jojo Chokal-Ingam,
Podziel się

Vijay Jojo Chokal-Ingam, Amerykanin pochodzenia indyjskiego, swoją pomysłową akcją udowodnił, jak rasistowska i absurdalna jest polityka uczelni w USA, które sztucznie promują mniejszości etniczne podczas rekrutacji na studia.

Młody student marzył, aby dostać się na uczelnię medyczną. Zdawał sobie jednak sprawę, że jego wyniki naukowe są zbyt słabe. Jednocześnie Chokal-Ingam zauważył, że czarnoskórzy i Latynosi są na uprzywilejowanej pozycji w procesie rekrutacji. Mężczyzna mający pochodzenie hinduskie postanowił więc przyciemnić sobie kolor skóry i udawać Afroamerykanina. O dziwo jego plan zakończył się pełnym sukcesem i Chokal-Ingam dostał się na upragnione studia medyczne.

Koniecznie przeczytaj: Na całkowite zaćmienie słońca w USA czekały miliony. Donald Trump nie posłuchał ekspertów [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Nie tylko na polskich ulicach jest gorąco. Manifestacje w USA przebiegają zdecydowanie mniej pokojowo [WIDEO]

Nieprawdopodobną wydawałoby się historię mężczyzna opisał w książce „Almost Black” (Prawie Czarny). Chokal-Ingam absurdalną politykę amerykańskich uczelni afirmacyjnych krytykował m.in. w telewizji.

Mam nadzieję, że Prezydent Trump zniesie ustawę afirmacyjną tak samo, jak Lincoln zniósł niewolnictwo - powiedział w CNN, co chyba nie szczególnie spodobało się dziennikarzowi lewicowej stacji.

 

 

Warto przeczytać: Zmiana oskarża PiS o zdradę. Chodzi o wizytę Donalda Trumpa

Podziel się