Szukaj

Uczona z Kairu przekonuje, że Allah pozwala gwałcić chrześcijanki [WIDEO]

23-06-2017 14:39
Suad Saleh, Uniwersytet Al-Azha, Kair Fot. Caroline Fourest / youtube / screen YouTube
Podziel się

Według profesor Suad Saleh z renomowanego Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze, podczas „prawowitej wojny” muzułmanie powinni gwałcić chrześcijanki.

Wyemitowany przez MEMRI (Middle East Media Research Institute) wykład arabskiej uczonej traktuje o zakupie niewolnic w Azji w celach seksualnych. Spora jego część poświęcona jest jednak wojennym gwałtom na „niewiernych”.

Według Saleh, to sam Allah  dał muzułmańskim mężczyznom prawo do gwałtu.

Profesor kairskiego uniwersytetu przekonuje, że niewolnictwo – również w celach seksualnych – istniało już przed islamem. I to właśnie islam je „uregulował” określając, kiedy gwałty są dozwolone.

Koniecznie przeczytaj: Muzułmańska odpowiedź na... zamachy terrorystyczne. Islam jako „religia pokoju” [WIDEO]

Czytaj też: PILNE! Eksplozja na dworcu w Brukseli. Zamachowiec z pasem szahida krzyczał „Allah akbar” [FOTO + WIDEO]

Gwałcenie pojmanych podczas walk z niewiernymi kobiet to sposób na ich upokorzenie.

Kobiety, które są jeńcami wojennymi to „te, które są twoją własnością”. Aby je upokorzyć, stają się własnością dowódcy armii lub innego muzułmanina, a on może uprawiać z nimi seks, tak jak uprawia seks ze swoimi żonami – wyjaśnia islamska uczona.

Wywiad dla Suad Saleh dla telewizji al-Hayat został nagrany w styczniu 2016 roku. Podobne przesłanie publikowane jest też m.in. w czasopiśmie dżihadystów „Dabiq”. Zachodni komentatorzy zwracają uwagę, że podobna wykładnia jest wprowadzana w życie przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego, ofiarami seksualnego niewolnictwa padają m.in. Jazydki.

Uniwersytet Al-Azhar działa od tysiąca lat, to najstarsza islamska uczelnia w Egipcie, reklamowana jako „najbardziej prestiżowa uczelnia sunnicka”.

Warto przeczytać: USA: Przeszedł na islam i od razu… zabił dwóch „niewiernych”

Podziel się