Szukaj

Kuriozalna sytuacja w USA! Uczniowie przeprosili za ubrania w barwach narodowych, bo uraziły uchodźców…

15-03-2017 12:56
Flaga USA powiewająca na maszcie Fot. Mike Mozart / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Do niecodziennej sytuacji doszło w USA. Okazuje się, że i tam poprawność polityczna nie jest pojęciem nieznanym! Uczniowie jednej ze szkół w stanie Iowa w USA poznali na własnej skórze smak lewicowej ideologii. W czasie meczu koszykówki, ich drużyna toczyła bój z ekipą, gdzie grało wielu uchodźców.

Trybuny były zajęte przez młodzież w tradycyjnych czerwono-biało-niebieskich strojach. Ubiór mógł zrazić do USA wspomnianych wyżej graczy i dlatego na drodze oficjalnej postanowiono wystosować przeprosiny. Uczniowie w słowach pełnych poprawności politycznej zwrócili się do graczy drużyny, gdzie mieli grać uchodźcy w następujący sposób:

Zwrócono naszą uwagę, że decyzja uczniów szkoły średniej Valley, aby nosić odzież U.S.A. podczas naszego meczu wczoraj w nocy była obraźliwa dla członków waszej społeczności i fanów. Bardzo przepraszamy, jeśli w jakikolwiek sposób kogokolwiek uraziliśmy. Mamy tradycję, by zakładać takie stroje na świetne mecze, takie jak ten ostatniej nocy. Wszyscy w Valley mamy ogromny szacunek nie tylko do waszej drużyny i graczy, ale do całej społeczności. Wiedzcie, że naszym zamiarem nie było obrażanie, czy poniżanie - jedynie wspieranie naszej drużyny w sposób, w jaki robiliśmy to wcześniej.

Koniecznie przeczytaj: ABW aresztowała bojownika Państwa Islamskiego. W Polsce miał… status uchodźcy

Czytaj też: Szokująca zbrodnia w USA! Nastolatek odciął głowę własnej matce [WIDEO]

Jest to pierwszy tego typu przypadek w USA, gdzie zwrócono uwagę na fakt, że barwy narodowe kraju, gdzie się żyje, mieszka i pracuje a nawet pobiera naukę, mogą obrażać uczucia osób, które znalazły tam azyl.

 

Warto przeczytać: Mariusz Max Kolonko komentuje wizytę Angeli Merkel w USA [WIDEO]

Podziel się