Szukaj

Mieszkańcy Lesbos o imigrantach w programie TVN. „Zrobiliście dobrze, że nie przyjęliście uchodźców”

14-12-2018 15:38
Łódź z imigrantami, Lesbos Fot. Ggia / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Uczestnicy programu „Wracajcie, skąd przyszliście”, którego gospodarzem jest Piotr Kraśko, spotkali się z mieszkańcami greckiej wyspy Lesbos, by porozmawiać z nimi na temat problemu masowej migracji. Jak się okazało, Grecy nie tylko skrytykowali przyjmowanie „uchodźców”, ale również pochwalili nasz kraj za politykę prowadzoną wobec imigrantów.

W nowym programie TVN prowadzonym przez Piotra Kraśkę uczestnicy wcielają się w imigrantów i wraz z nim pokonują trasę, którą przedostają się do Europy „uchodźcy” z Afryki i Azji.

Podczas spotkania z mieszkańcami Lesbos dowiedzieli się, iż sytuacja na wyspie dawno wymknęła się spod kontroli, tak, iż rodowici Grecy nie czują się bezpiecznie we własnych domach.

W trakcie rozmowy usłyszeli, iż początkowo pojawiali się u nich syryjscy imigranci, jednak już po otwarciu granic, pojawili się inni „uchodźcy” z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Koniecznie przeczytaj: Nowe informacje ws. „urodzin Hitlera”. Wyciekły zdjęcia z… hajlującym dziennikarzem TVN [foto]

Czytaj też: „Urodziny Hitlera zamieniły się w libację”. Zdjęcia dziennikarki TVN z piwem i przy płonącej swastyce [foto+wideo]

Jedna z Greczynek mówiła uczestnikom programu, iż dopuszczający się przestępstw przybysze są wyjęci spod prawa:

Jak zrobię coś złego, to zostanę za to ukarana. A uchodźców i imigrantów nie spotka kara. Policja ich zatrzymuje i po jednym dniu wypuszcza. Mogą kraść ponownie.

Z kolei inny z mieszkańców pochwalił nasz kraj za wstrzemięźliwość w przyjmowaniu imigrantów:

 Jesteście z Polski? Zrobiliście to dobrze, że nie przyjęliście tak wielu uchodźców. (….) Oni zmieniają naszą narodowość. (…) To jest wbrew naturze.

Także uczestnicy programu na własnej skórze doświadczyli, z jakimi niedogodności związanymi z obecnością „uchodźców” mierzą mieszkańcy wyspy. Jedna z kobiet skomentowała to w następujący sposób:

 Zostałyśmy potraktowane w sposób… Nazwijmy to po imieniu, przedmiotowo, jak dzi*ki. Jak osoby, po które się przychodzi i bierze, bo są ich własnością.

Warto przeczytać: To nagranie znowu jest hitem. Przypomniano słynną relację dziennikarki TVN z wyborów w USA [wideo]

Podziel się