Szukaj

To nagranie wstrząsnęło Francją. Uczeń przyłożył pistolet do głowy nauczycielki. Zareagował nawet Macron [wideo]

23-10-2018 17:29
Uczeń grozi francuskiej nauczycielce Fot. BFMTV / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Francuskie media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać czarnoskórego nastolatka przykładającego broń do głowy nauczycielki. Okazało się, że uczeń groźbami chciał wymusić zmianę zapisu w dzienniku.

Film został zarejestrowany w szkole Edouarda Branly’ego w Créteil pod Paryżem. Na nagraniu widać czarnoskórego 16-latka, który celując w głowę nauczycielki, domaga się zmiany zapisu w dzienniku z „nieobecny” na „obecny”. Inni uczniowie śmieją się z całej sytuacji i hałasują. W pewnym momencie jeden z nastolatków wchodzi w kadr i wykonuje wulgarne gesty.

16-latek, który groził kobiecie został zatrzymany następnego dnia i w niedzielę stanął przed sądem dla nieletnich. Aresztowano także ucznia, który wniósł pistolet na teren szkoły. Jak podaje tvp.info, źródła zbliżone do organów ścigania podają, że nie była to broń na ostrą amunicję, ale „typu pneumatycznego, na kulki”.

Koniecznie przeczytaj: Groził, że zabije Hannę Gronkiewicz-Waltz. 62-latek został zatrzymany przez policję. Grożą mu trzy lata więzienia [wideo]

Czytaj też: Francja: Polski kierowca ciężarówki został zaatakowany przez imigrantów. Tuż obok radiowozu policji [wideo]

Zarzuty postawiono także osobie nagrywającej film.

Co warte zauważenia, nauczycielka, której grożono wydawała się niespecjalnie przejmować i zachowała spokój. Później wyszło na jaw, że nie była to pierwsza taka sytuacja w tej szkole.

Sprawę skomentował prezydent Francji.

Groźby wobec nauczyciela są nie do przyjęcia. Zwróciłem się do ministra edukacji narodowej i ministra spraw wewnętrznych o podjęcie wszelkich środków w celu wyjaśnienia tej sprawy, takie incydenty są karalne i absolutnie zakazane w naszych szkołach

- napisał na Twitterze Emmnuel Macron.

Nagranie w materiale poniżej:

Warto przeczytać: Malmö: Muzułmańscy imigranci założyli ruch oporu. „Miasto, kraj, wszystko jest nasze”

Podziel się