Szukaj

Uchodźcy „śpiewają” kolędy po zamachu w Berlinie. Chcą, aby „zrozumieć ICH uczucia, kiedy coś TAKIEGO się dzieje...” [WIDEO]

22-12-2016 22:29
Uchodźcy „śpiewają” kolędy po zamachu w Berlinie Fot. AFP news agency / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W środę w pobliżu berlińskiego Breitscheidplatz, gdzie miał miejsce zamach grupa mieszkańców wraz z „uchodźcami” śpiewała kolędy, aby wyrazić solidarność z nimi i ocieplić ich wizerunek.

Przypomnijmy, że w czasie poniedziałkowego zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, prawie 50 zostało rannych. Jedną z ofiar terrorysty, który wjechał w tłum ludzi na świątecznym jarmarku był polski kierowca, który od ostatnich chwil walczył z zamachowcem i prawdopodobnie właśnie dzięki jego interwencji i poświęceniu nie zginęło więcej osób. Podejrzanym o zamach to Tunezyjczyk Anis Amri, który obecnie jest ścigany listem gończym (w ciężarówce znalezione jego dokumenty i odciski palców). Mężczyzna przebywał w Niemczech nielegalnie i starał się o azyl jako uchodźca. Według ustaleń policji powinien być wydalony z kraju już ponad rok temu.

Koniecznie przeczytaj: Posłowie okupujący Sejm wydali „oświadczenie” ws. zamachu w Berlinie [WIDEO]

Czytaj też: Ciężarówka wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. Zamachowcem imigrant z Pakistanu [FOTO + WIDEO]

Część mieszkańców Berlina zamiast jednak otrzeźwieć i zastanowić się nad sensownością „polityki otwartych drzwi” i przyjmowania do kraju kolejnych imigrantów, w grupie których do Europy przedostają się kolejni islamscy terroryści, woli wyrażać dla nich swoje wsparcie i „walczyć z dyskryminacją”.

Poniżej fragment relacji z koncertu z udziałem „uchodźców”, w repertuarze którego znalazła się m.in. kolęda „Cicha noc”. Jak można zauważyć, większość imigrantów miała wyraźnie problemy z językiem w czasie „śpiewania”.

Dlaczego imigranci mieszkający w Berlinie wzięli udział w koncercie? Kobieta z Syrii stwierdziła, że Europejczycy powinni im ufać i „zrozumieć, jak oni się czują, kiedy coś takiego się dzieje”. Mężczyzna, także pochodzący z tej kraju, z kolei przyznał, że obawia się reakcji otoczenia, kiedy okaże się, że sprawcą była osoba z Bliskiego Wschodu.

Warto przeczytać: Ciężarówka z zamachu w Berlinie… eksponatem w muzeum?

Podziel się