Szukaj

Według TVN Paryż demolują „chuligani ze skrajnej prawicy”. Te zdjęcia i nagrania temu przeczą [wideo+foto]

02-12-2018 18:49
Lewica, zamieszki we Francji Twitter / screen Twitter
Podziel się

Demonstracje ruchu „żółtych kamizelek” nadal trwają. Stacja TVN w materiale relacjonującym protesty we Francji, które wczoraj znowu przerodziły się w zamieszki, oceniła je jako akcję chuliganów mających głównie prawicowe poglądy. Materiały i zdjęcia, które pojawiają się w sieci nie potwierdzają jednak takich tez. Wręcz przeciwnie.

Pojawiło się 3 tys. chuliganów, głównie członków skrajnej sprawy

- słyszymy w komentarzu stacji TVN.

Nagranie poniżej.

Tymczasem media społecznościowe obiegły zdjęcia przedstawiające akty wandalizmu na Łuku Triumfalnym, który jest jednym z najważniejszym symboli Francji. Napisy „Antifa” i „Rozwal kapitalizm” stanowią dowód udział w zamieszkach skrajnej lewicy, a nie prawicy.

Koniecznie przeczytaj: Skrajna lewica zachwycona słowami… Adolfa Hitlera. Genialny trolling Antify [WIDEO]

Czytaj też: Imigranci i lewica starli się z policją w Berlinie [WIDEO I FOTO]

Na protestach pojawiają się także m.in. takie symbole.

Warto jednocześnie dodać, że zarówno media, jak i francuski rząd podkreślają też, że zamieszki wywołują grupy chuliganów, które nie są powiązani z większością protestujących, a tylko podłączają się pod demonstracje. Niektórzy wykorzystują starcia z policją jako okazję do plądrowania sklepów i bezkarnego niszczenia mienia. Przedstawiciele prawicy mówią także o udziale imigrantów z przedmieść Paryża.

Poniższe nagranie zdaje się to potwierdzać.

Relację TVN komentują internauci.

Więcej o wczorajszych zamieszkach tutaj: Stolica Francji zamieniła się w strefę wojny. Rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego [foto+wideo]

Warto przeczytać: Reporter TVN spotkał się z ostrą reakcją młodego mężczyzny. „TVN kłamie. Kłamiecie bezczelnie” [WIDEO]

Podziel się