Szukaj

Tusk żartuje z Kaczyńskiego w Europarlamencie. Na sali śmiech i burza oklasków [WIDEO]

16-03-2017 11:13
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W czasie środowych obrad Parlamentu Europejskiego Donald Tusk odbierał gratulację unijnych polityków z związku z jego reelekcją na stanowisku szefa Rady Europejskiej. W czasie przemówienia były polski premier zażartował z Jarosława Kaczyńskiego, czym wywołał niemały entuzjazm na sali.

Jestem naprawdę wdzięczny za zaufanie, jakim mnie obdarzono i absolutnie zdecydowany, by pracować ze wszystkimi krajami członkowskimi i instytucjami, aby uczynić UE lepszą i bardziej zjednoczoną – mówił Tusk w swoim wystąpieniu w PE.

W trakcie debaty zabrał głos m.in. belgijski eurodeputowany Philippe Lamberts z frakcji Zielonych, który żartował, że Tusk wygraną zawdzięcza prezesowi PiS.

Jest pan szczęśliwym człowiekiem. Faktycznie Jarosław Kaczyński, pana wróg, chciał pana głowy do tego stopnia, że udało mu się doprowadzić do jedności przywódców 27 państw, z których żaden nie chciał zrobić mu (Kaczyńskiemu – red.) takiego prezentu - powiedział Belg.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Czytaj też: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Tusk, odpowiadając na uwagę Lambertsa, także żartował:

Mogę tylko powiedzieć, że jest czymś oczywistym i naturalnym, że w sytuacjach krytycznych zawsze możemy liczyć na naszych rodaków.

Po tej wypowiedzi byłego polskiego premiera na sali rozległa się burza braw.

Warto przeczytać: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Podziel się