Szukaj

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk napisał do Brytyjczyków na Twitterze. Tak ciętej riposty z pewnością się nie spodziewał [FOTO]

17-01-2018 17:20
Donald Tusk, 2012 Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Brexit powoli staje się faktem. Wielka Brytania z każdym upływającym dniem przybliża się do momentu, gdy przestanie być formalnym członkiem Unii Europejskiej. Z tej właśnie okazji przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk zwrócił się z specjalnym apelem do Brytyjczyków, w którym zapewnił ich, że zawsze będą mogli wrócić do wspólnoty.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk w swoim niedawnym wpisie na Twitterze potwierdził, że jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, to Wielka Brytania wraz z początkiem marca 2019 roku przestanie być formalnym członkiem Unii Europejskiej. Przy okazji zapewnił wszystkich Brytyjczyków, że jeżeli tylko zmienią zdanie, to w każdej chwili będą mogli wrócić do wspólnoty państw europejskich:

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

O ile nie zmienią się serca naszych brytyjskich przyjaciół, Brexit stanie się rzeczywistością – z wszystkimi jego negatywnymi konsekwencjami w marcu następnego roku. My, tu na kontynencie, nie zamierzamy zmieniać naszych serc. Nasze serca są nadal otwarte dla Was.

Na wpis Donalda Tuska zareagowało wielu internautów, wśród nich również obywatele Wysp Brytyjskich. Jeden z nich opublikował tweet, w którym dosadnie skomentował słowa szefa Rady Europejskiej skierowanego do jego rodaków:

Mieliśmy referendum. Nasze serca są otwarte dla Europy, a nie dla Unii Europejskiej. Bez urazy.

Warto również zaznaczyć, że do twitterowego wpisu Donalda Tuska odniósł się również obecny szef Komisji Europejskiej, Jean Claude-Juncker, który publicznie oświadczył:

Prezydent Tusk powiedział, że nasze drzwi pozostają otwarte. Mam nadzieję, że zostanie to wyraźnie usłyszane w Londynie.

Warto przeczytać: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Podziel się