Szukaj

Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

02-07-2017 11:31
Donald Tusk i Andrzej Duda Fot. Radek K. / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W czasie wczorajszych uroczystości pogrzebowych Helmuta Kohla w Strasburgu spotkali się prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Obu politykom zrobiono niezwykle wymowne zdjęcie.

Pogrzeb Helmuta Kohla, który był najdłużej urzędującym kanclerzem Niemiec, zgromadził najważniejszych urzędników unijnych i przedstawicieli państw europejskich. Pojawili się Angela Merkel, Emmanuel Macron, a także Jean-Claude Juncker z towarzyszącym mu Donaldem Tuskiem. Były premier Polski miał okazję spotkać się z obecnie urzędującym prezydentem naszego kraju.

Andrzej Duda i Donald Tusk uścisnęli sobie dłonie, jednak zrobili to w taki sposób, że raczej ciężko nazwać to przyjacielskim przywitaniem. Obaj wymienili groźne spojrzenia, tak jakby każdy z nich chciał osiągnąć psychologiczną przewagę.

Koniecznie przeczytaj: Andrzej Duda nie dał się sprowokować wygwizdującym go przeciwnikom [WIDEO]

Czytaj też: Tusk udzielił wywiadu TVN. Padły naprawdę skandaliczne słowa o Polsce [WIDEO]

Fotografia, która uwieczniła ten moment, jest szeroko komentowana w sieci. Wielu internautów zwraca uwagę, że to wstęp do wyborów prezydenckich w Polsce w 2020 r., w których możliwe, że wystartuje Donald Tusk.

Nie zabrakło również innych wymownych zdjęć, które internauci chętnie komentowali i przerabiali.

Warto przeczytać: Andrzej Duda zawetował ustawy o SN i KRS. Co oznacza decyzja prezydenta? Opozycja nie odwołuje protestów [WIDEO]

Podziel się