Szukaj

Były premier Donald Tusk skomentował kolejną rocznicę katastrofy smoleńskiej. Swoimi słowami wywołał sporo kontrowersji

11-04-2018 17:26
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W środę, w dzień po tym, jak Polacy obchodzili ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, były premier Donald Tusk przebywał gościnnie w Uniwersytecie Dublińskim. Tam też wygłosił przemówienie, podczas którego nawiązał do tego tragicznego wydarzenia.

Szef Rady Europejskiej został zaproszony do Uniwersytetu Dublińskiego przez studentów, od których otrzymał honorowe i dożywotniego członkostwa w stowarzyszeniu studentów prawa. W trakcie swojego okolicznościowego wystąpienia były premier odniósł się m. in. do obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz Brexitu.

Podczas swojego wystąpienia były premier stanowczo podkreślił, że bardzo ubolewa nad tym, że żałoba narodowa po katastrofie bardzo szybko zmieniła się w trwający do dziś spór, który podzielił wszystkich Polaków: 

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk zeznaje w sądzie ws. Smoleńska. Były premier broni się, atakując Lecha Kaczyńskiego. O tym już zapomniał? [foto+wideo]

Czytaj też: Donald Tusk zwierza się irlandzkim studentom w Dublinie: Moi polityczni przeciwnicy nazywają mnie „Rudy” [wideo]

W moim kraju dzisiaj obchodzono ósmą rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wspólna żałoba narodowa szybko zmieniła się w bolesny i paskudny spór, który podzielił mój naród.

W swoim wystąpieniu Donald Tusk wypowiedział się również na temat Brexitu. Jak przyznał, to bardzo trudny i smutny okres w nowoczesnej historii Europy: 

Brexit to jeden z najsmutniejszych momentów w europejskiej historii XXI wieku. Właściwie to niedopowiedzenie: uważam, że Brexit to jeden z najsmutniejszych momentów w europejskiej historii XXI wieku. W rzeczywistości czasami jestem z tego powodu wściekły.

Wystąpienie Donalda Tuska w Dublinie nie uszło uwadze internautów. W swoim komentarzach nie szczędzili słów krytyki: 

Zresztą,wielu internautów od dawna ma bardzo złe zdanie na temat zachowania Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską.

Warto przeczytać: Generał Sławomir Petelicki nie miał wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. „Powinni stanąć przed Trybunałem Stanu" [wideo]

Podziel się