Szukaj

Donald Tusk skrytykował Donalda Trumpa. Unijny polityk jest rozczarowany postawą USA: „Pozbyliśmy się wszelkich złudzeń”

16-05-2018 22:37
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Donald Tusk dość nieoczekiwanie skrytykował postawę Stanów Zjednoczonych względem Unii Europejskiej. Polski polityk podczas konferencji w Sofii wyraził swoje rozczarowanie odnośnie polityki międzynarodowej USA.

Donald Tusk przemawiał podczas konferencji prasowej w Sofii. Przewodniczący Rady Europejskiej skierował kilka gorzkich słów w stronę prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Możemy podziękować prezydentowi Trumpowi, bo dzięki niemu w Europie pozbyliśmy się złudzeń. Dał nam do zrozumienia, że jeśli potrzebujesz pomocnej dłoni, to znajdziesz ją na końcu własnego ramienia

– powiedział Tusk.

Koniecznie przeczytaj: Zaskakujące doniesienia polskiej dziennikarki z Brukseli. „Donald Tusk rozpowiada, że może zostać aresztowany”

Czytaj też: Donald Tusk zabrał głos w sprawie otrucia byłego rosyjskiego szpiega w Wielkiej Brytanii. Tak zdecydowanych słów nikt się nie spodziewał [foto]

Polski polityk miał na myśli wycofanie się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Przewodniczący Rady Europejskiej podkreślił, że w tym momencie Unia Europejska będzie musiała być jeszcze bardziej zjednoczona niż dawniej.

Tusk stwierdził nawet, że nowym wyzwaniem wspólnoty jest walka z „kapryśną asertywnością amerykańskiej administracji”.

Patrząc na ostanie decyzje prezydenta Trumpa, ktoś mógłby nawet pomyśleć: jak się ma takich przyjaciół, to po co komu wrogowie?

 – powiedział polityk.

Warto przeczytać: Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

Podziel się