Szukaj

Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

11-03-2017 13:31
Donald Tusk Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Wybór Donalda Tusk na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej, choć był raczej do przewidzenia, nadal jest szeroko komentowany, zwłaszcza w polskich mediach. Wielu zastanawia się, czy były premier godnie reprezentuje Polskę na świecie. Jedno jest pewne – Donald Tusk, kiedy musi powiedzieć coś w j. angielskim, nie wypada najlepiej.

W związku z rozpoczęciem kariery politycznej w Brukseli 2,5 roku temu Donald Tusk zaczął uczęszczać na kolejne intensywne kursy języka angielskiego. Choć były premier poczynił pewne postępy w nauce i mówiąc w języku Szekspira, nie brzmi już tak tragicznie jak przed paroma laty, to jednak jego angielski pozostawia nadal wiele do życzenia.

Tusk, po tym jak po raz kolejny wygrał wybory na przewodniczącego Rady Europejskiej, na spotkaniu z przywódcami państw europejskich postanowił wygłosić podziękowanie. Okazało się, że rzekomo jeden z najważniejszych polityków w Unii Europejskiej, aby poradzić sobie z minutowym przemówieniem w języku angielskim, musiał posiłkować się zapisanymi na kartce notatkami. Co więcej, były premier zaprezentował wyjątkowo specyficzną wymowę - jak widać - nadal obcego mu języka. Zażenowane miny słuchających go polityków były dość wymowne...

Koniecznie przeczytaj: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Warto przeczytać: Europoseł PiS ujawnia, o jakie zarzuty wobec Tuska chodzi. „Nie uniknie odpowiedzialności” [WIDEO]

Podziel się