Szukaj

Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

16-02-2017 13:02
Donald Tusk, 2012 Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

„Financial Times” twierdzi, że Jarosław Kaczyński w czasie prywatnych rozmów z Angelą Merkel odmówił poparcia Donalda Tuska na kandydata na szefa Rady Europejskiej. Prezes PiS, który nie przepada za byłem premierem miał zasugerować też, że Polska może objąć byłego szefa PO europejskim nakazem aresztowania.

Dwóch unijnych dyplomatów powiedziało, że Kaczyński ostatnio - w prywatnych rozmowach - w tym z kanclerz Angelą Merkel - ponownie odmówił poparcia reelekcji Tuska – pisze brytyjski dziennik „Financial Times”, który dodaje też, że prezes PiS równocześnie zasugerował, że Polska mogłaby objąć Tuska europejskim nakazem aresztowania.

Dziennik podając powody takiego zachowania Kaczyńskiego, podkreśla jego osobisty konflikt z Tuskiem, który był dla prezesa PiS-u głównym przeciwnikiem politycznym w kraju i którego Kaczyński dodatkowo ma obarczać odpowiedzialnością moralną za katastrofę smoleńską.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump zażartował z Angeli Merkel. Reakcja niemieckiej kanclerz bezcenna [WIDEO]

Komentując obecną sytuacją dotycząca wyborów na szefa RE, „Financial Times” stwierdził, że jeżeli polski rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska, to sytuacja może zrobić się „nieciekawa”, a ostro konkurujący między sobą politycy unijni zrobią wszystko, aby się wypromować.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Podziel się