Szukaj

Turecki imam krytycznie o szachach: „Granie w tą grę jest gorsze od hazardu i jedzenia wieprzowiny”

02-01-2019 18:04
Imam Ahmet Mahmut Unlu Fot. Tuncay Cosar / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jakiś czas temu turecki imam Ahmet Mahmut Unlu postanowił zabrać głos w sprawie szachów. Według jego opinii niniejsza gra nosi znamiona „szatańskiej”, a granie w nią jest znacznie poważniejszym grzechem niż jedzenie wieprzowiny czy hazard.

Turecki imam w swoim komentarzu stwierdził, że muzułmanie powinni unikać grania w szachy:

Sport w islamie bywa problematyczny, a wyznawcy proroka powinni uważać na szachy. Właściwie najlepiej byłoby gdyby w ogóle porzucili tę szatańską grę.

Islamski duchowny podkreślił, że każdy wierzący, który usiądzie do tej gry, popełnia grzech cięższy niż jedzenie wieprzowiny lub hazard, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami:

Koniecznie przeczytaj: Zaskakujące ogłoszenie w Urzędzie Pracy w Katowicach. Poszukiwano… muzułmańskiego imama [foto]

Czytaj też: UK: Wulgarna groźba muzułmanina. Powiedział co zrobi tym, którzy przejdą na chrześcijaństwo [+18 wideo]

Granie w szachy jest gorsze od hazardu i jedzenia wieprzowiny a ludzie grający w szachy są bardziej skłonni do kłamstwa niż inni. Ludzie, którzy grają w szachy, nie mogą wypowiedzieć szahady (wyznania wiary). 

Na jego słowa zareagowała m.in. Turecka Federacja Szachowa, która zapowiedziała, że podejmie odpowiednie kroki prawne w związku z szerzeniem opinii na temat tej dyscypliny, które nie są do „zaakceptowania”.

Warto przeczytać: Niemieccy politycy planują wprowadzić podatek kościelny dla muzułmanów. To przeciwdziałanie wpływom obcych państw

Podziel się