Szukaj

Turcy w proteście przeciwko Holandii spalili flagę… Francji [WIDEO]

14-03-2017 14:00
Turcy palą flagę Francji zamiast flagi Holandii Fot. RT / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Konflikt na linii Holandia - Turcja od czasu piątkowego incydentu przybrał na sile. Oba kraje zawiesiły stosunki dyplomatyczne wysokiego szczebla. Gorąco jest zwłaszcza w Holandii, gdzie protestuje mniejszość turecka. Nie brakuje jednak akcentów humorystycznych.

Ostry spór między oboma krajami wybuchnął w piątek, kiedy Holandia nie udzieliła zgody na lądowanie na swoim terenie tureckiego ministra spraw zagranicznych Mevlutem Cavusoglu, a turecka minister ds. rodziny i polityki społecznej Fatma Betul Sayan została eskortowana przez holenderską policję do granicy z Niemcami. W konsekwencji Turcja ostatecznie zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Holandią, wprowadzając zakaz wjazdu ambasadora tego państwa na swoje terytorium.

Koniecznie przeczytaj: Turecka piąta kolumna w Holandii? Gazeta z Turcji porównuje liczebność Turków i holenderskiego wojska

Czytaj też: Turcja zawiesiła stosunki dyplomatyczne z Holandią! Ankara grozi Europie imigrantami! [WIDEO]

Konflikt między tymi dwoma krajami widoczny jest także w nastrojach społecznych, zwłaszcza wśród Turków. Kilku z nich chciało wyrazić swoją niechęć wobec Holandii i spalić flagę tego państwa, jednak zamiast niej, jak słusznie zauważyli internauci, manifestanci przez pomyłkę podpalili flagę… francuską.

Warto przeczytać: Przerażające nagranie z Holandii: Muzułmański imigrant z Maroka bije swoją siostrę na ulicy. Wszystko na oczach świadków [WIDEO]

Podziel się