Szukaj

Tupolew z polskim godłem jako… ilustracja katastrofy rosyjskiego samolotu z Chórem Aleksandrowa na pokładzie

25-12-2016 22:24
Russian Today - tupolew z godełm Polski jako ilustracja katastrofy rosyjskiego samolotu z 25.12.2016 Fot. RT / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W niedzielę we wczesnych godzinach porannych doszło do katastrofy rosyjskiego samolotu, w której zginęło 92 osoby, w tym członkowie znanego na całym świecie Chóru Aleksandrowa. Co ciekawe, prokremlowski serwis „Russia Today” opatrzył informację o tragicznym zdarzeniu fotografią przedstawiającą tupolewa, ale z… godłem Polski.

Zarówno samolot, który rozbił się dzisiaj, jak i pokazany na zdjęciu tupolew to ten sam model Tu-154, jednak maszyna na fotografii umieszczonej na „Russian Today” ma namalowane polskie godło, które jest bardzo dobrze widoczne.

Nie wiadomo, czy ktoś celowo wykorzystał zdjęcie z używaną w Polsce maszyną, czy to pośpiech redaktorów serwisu RT, którzy wstawili pierwsze lepsze zdjęcie z tupolewem, ale rzeczywiście incydent wydaje się być mocno podejrzany, szczególnie w kontekście całościowego podejścia rosyjskich władz do katastrofy smoleńskiej.

Koniecznie przeczytaj: [AKTUALIZACJA] Porwanie libijskiego samolotu. Terroryści wypuścili zakładników i sami się poddali

Czytaj też: Został wyrzucony z samolotu, bo mówił po arabsku? Rasizm czy prowokacja [WIDEO]

Zdjęcie z polskim godłem na Twitterze „Russian Today” nadal jest widoczne – jak na razie nikt się nie pokwapił, aby zmienić fotografię na właściwą.

Warto przeczytać: Katastrofa lotnicza w Kolumbii. Na pokładzie była brazylijska drużyna piłkarska

Podziel się