Szukaj

Finał Eurowizji bez Polski. Tulia odpadła w półfinale konkursu. Skrajne komentarze internautów [wideo]

15-05-2019 17:03
Eurovision Song Contest Fot. Eurovision Song Contest / You Tube / YouTube
Podziel się

Polski zespół nie zakwalifikował się do tegorocznego finału Eurowizji. Występ Tuli był szeroko komentowany w sieci, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niektóre komentarze były skandaliczne.

Żeński zespół folkowy ze Szczecina wykonał polsko-anglojęzyczną wersję utworu „Pali się” („Fire of love”). Choć występ zebrał brawa wśród publiczności, nie zapewnił Polkom wejścia do finału Eurowizji.

Dalej awansowały: Grecja, Serbia, Białoruś, Estonia, Czechy, Cypr, Australia, San Marino, Islandia i Słowenia.

Można było podejrzewać, że folkowa estetyka Tuli nie trafi do odbiorców konkursu Eurowizji, to jednak odpadnięcie polskiego zespołu już na tym etapie budzi zdziwienie. Zwłaszcza, że występ Polek cieszył się wśród internautów bardzo dużym zainteresowaniem. Na YouTube nagranie ma już 552 tys. wyświetleń. Lepszy wynik uzyskał jedynie występ reprezentacji Cypru.

Koniecznie przeczytaj: Eurowizja 2019. Wiadomo już, kto będzie reprezentował Polskę w Tel Awiwie [foto+wideo]

Czytaj też: Siostry Godlewskie zgłosiły się do udziału w Eurowizji. „Na pewno zaskoczymy całą Europę i świat” [wideo+foto]

Wielu zagranicznych internautów w komentarzach chwaliło występ Tuli i było zszokowanych faktem, że zespół nie awansował.

„Polska i Portugalia zostały okradzione”, „Nie mogę uwierzyć, że Polska nie awansowała. Takie zaskoczenie”, „Występ nie mógł być lepszy, myślę, że jury konkursu znowu sabotowało Polskę”, „Jakim cudem Polska odpadła, występ był cudowny” - to tylko niektóre komentarze zagranicznych internatów, jakie pojawiły się pod nagraniem z półfinałowym występem Tuli.

Niestety, nie brakowało również oburzającej krytyki ze strony… polskich internautów. „Po występie Tulii wstydzę się, że jestem Polką” - brzmiał komentarz jednej z osób.

Podobne opinie zamieszczano między innymi na facebookowym profilu Onetu pod postem informującym o odpadnięciu zespołu.

„Udali się pod zły adres. To nie festiwal gospodyń wiejskich...”, „To Eurowizja a nie przegląd zespołów folklorystycznych , wstyd kto zdecydował o takim wyborze”, „Takie zespoły i utwory nadają się na wiejska potańcówkę. Ja nie wiem co komu strzeliło do głowy żeby taki zespół z takim utworem wystawić.”, „Stały jak drewniane baby - poubierane w kapy - piosenka na dożynki w Różankach - brawo pozdrawiam stylistów i autorów pieśni ody do tragedii”, „Kto pozwolił aby Oni wystąpili wstyd dla Polski na biesiady dożynkowe nie na Eurowizję” - to tylko niektóre takie komentarze.

Oczywiście nie wszyscy polscy internauci mieli identyczne zdanie. W mediach społecznościowych nie brakowało głosów wsparcia dla zespołu.

Warto przeczytać: Niesamowite nagranie. Polski zespół folklorystyczny śpiewa „Nothing else matters” zespołu Metallica [wideo]

Podziel się