Szukaj

Nie tylko mur na granicy z Meksykiem. Donald Trump blokuje imigrację z krajów muzułmańskich

26-01-2017 10:37
Donald Trump, prezydent USA Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Nie ma dnia, w którym nowy prezydent Stanów Zjednoczonych nie podejmowałby kolejnych ważnych decyzji. Donald Trump w ramach realizacji obietnic wyborczych dotyczących polityki imigracyjnej podpisał w środę dekret, który uniemożliwia legalny wjazd do kraju obywatelom z siedmiu muzułmańskich krajów.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem podpisanym przez Donalda Trumpa 25 stycznia wiz pozwalających na legalny pobyt w USA nie otrzymają imigranci z krajów muzułmańskich okupowanych przez terrorystów. Chodzi o Syrię, Libię, Irak, Iran, Jemen, Sudan i Somalię. Wyjątkiem będą przedstawiciele mniejszości religijnych, którzy uciekają ze względu na prześladowania.

Amerykański prezydent napisał wcześniej na Twitterze, że środa będzie „wielkim dniem dla bezpieczeństwa narodowego”. Przypomnijmy, że Trump 25 stycznia podpisał także specjalny dekret zapewniający środki finansowe na rozpoczęcie budowy muru na granicy z Meksykiem.

Koniecznie przeczytaj: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Czytaj też: Tusk chwalił się zaproszeniem od Trumpa, które… nie było dla niego!

Inne ważne decyzje, które prezydent USA podjął w ostatnim czasie to m.in. zakaz finansowania z budżetu proaborcyjnej propagandy, zezwolenie na budowę ropociągu w Dakocie i wycofanie się z międzynarodowej umowy handlowej TIPP. Co więcej, zaledwie godzinę po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa z oficjalnej strony internetowej Białego Domu zniknęły informacje o wspieraniu lobby LGBT oraz zakładki dotyczące zmian klimatycznych czy reformy ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare.

Warto przeczytać: Donald Tusk z europejskim nakazem aresztowania? Kulisy rozmów Kaczyński-Merkel

Podziel się