Szukaj

Donald Trump zażartował z Angeli Merkel. Reakcja niemieckiej kanclerz bezcenna [WIDEO]

17-03-2017 23:35
Trump zażartuje z Merkel ws. podsłuchów Fot. CNN / Facebook
Podziel się

Angela Merkel spotkała się w piątek z Donaldem Trumpem. W czasie wspólnego briefingu prasowego amerykański prezydent zaskoczył niemiecką kanclerz żartem. Zdumiona Merkel wyraźnie nie wiedziała, jak ma się zachować.

Przynajmniej mamy coś wspólnego – powiedział Donald Trump, sugerując, że zarówno on, jak Angela Merkel byli podsłuchiwani przez administrację Baracka Obamy.

Przypomnijmy, obecny przywódca Stanów Zjednoczonych wysunął niedawno oskarżenia w kierunku byłego amerykańskiego prezydenta, twierdząc, że był przez niego inwigilowany w czasie kampanii prezydenckiej.

Jak nisko upadł prezydent Obama, by podsłuchiwać moje rozmowy w czasie świętego procesu wyborczego. To jest Nixon/Watergate. Zły (lub chory) człowiek! - napisał na Twitterze Trump.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump w czasie spotkania z Angelą Merkel: „Imigracja jest przywilejem, nie prawem” [WIDEO]

Czytaj też: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Informacja o tym, że Angela Merkel była podsłuchiwana przez Amerykanów wyszła na jaw w 2013 r., czyli również w okresie, kiedy prezydentem był Barack Obama. Wtedy podawano, że niemiecka kanclerz prawdopodobnie latami była inwigilowana przez amerykański wywiad, a Obama o wszystkim wiedział. Afera ta wywołała niemały zgrzyt w relacjach Berlin – Waszyngton.

Warto przeczytać: Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO]

Podziel się