Szukaj

Donald Trump zaostrzył przepisy wizowe dla Polków

10-02-2017 19:26
Donald Trump, prezydent USA Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Polska znalazła się w gronie państw, w stosunku do których zaostrzono przepisy wizowe. Administracja prezydenta USA zmieniła procedury, działając na podstawie podpisanego 27 stycznia przed Donalda Trumpa rozporządzenia.

Na podstawie nowych przepisów, wszyscy Polacy, którzy wyrobili wizy przed 10 grudniem 2007 roku będą mieli tylko 12 miesięcy, a nie jak do tej pory 48 miesięcy, aby ją odnowić bez potrzeby przechodzenia od nowa całej procedury (w tym rozmowy z konsulem).

Nowy termin 12 miesięcy pojawił się już na oficjalnej stronie informacji wizowej biur konsularnych USA w Polsce.

Podobne restrykcje obejmą także obywateli Chin, Rumunii i Rosji.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump 45 prezydentem USA [WIDEO]

Czytaj też: Oficjalnie: Donald Trump przyjedzie do Polski

Choć zmiana nie jest drastyczna, to jednak nie wróży dobrze na przyszłość. Przypomnijmy, że Donald Trump deklarował, że w przeciągu dwóch pierwszych tygodni prezydentury zniesie wizy dla Polaków. Zamiast tego na razie polityka wobec naszych rodaków przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych zmierza w całkiem odwrotnym kierunku.

Warto dodać, że Polska jest w grupie nielicznych państw europejskich, których obywatele muszą starać się o wizę, aby polecieć do USA. Swobodnie amerykańską granicę mogą przekraczać chociażby Czesi, Słowacy, Węgrzy, Litwini, Łotysze czy Estończycy.

Warto przeczytać: Donald Trump skutecznie „zgasił” dziennikarza CNN [WIDEO]

Podziel się