Szukaj

Donald Trump w czasie spotkania z Angelą Merkel: „Imigracja jest przywilejem, nie prawem” [WIDEO]

19-03-2017 00:54
Konferencja Merkel i Trumpa Fot. TODAY’S TMJ4 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niemiecka kanclerz raczej nie będzie miło wspominać swojej piątkowej wizyty w Białym Domu. Donald Trump nie tylko zignorował jej prośbę o podanie ręki i zażartował z podsłuchiwania jej przez Baracka Obamę. Amerykański prezydent również w czasie wspólnej konferencji prasowej odnosił się do niewygodnych dla Angeli Merkel kwestii.

Jednym z takich tematów była polityka imigracyjna, w której poglądy obu przywódców zdecydowanie się różnią. Merkel stała się w Europie niemal symbolem tzw. polityki otwartych drzwi i „zasłynęła” przyjęciem do Niemiec ogromnej ilości „uchodźców”, tymczasem Trump nie ukrywa, że jednym z jego głównych celów w czasie prezydentury jest ograniczenie imigracji, zwłaszcza z krajów muzułmańskich.

Prezydent USA w czasie swojej wypowiedzi podkreślił, że polityka imigracyjna ma bezpośrednie znaczenie dla zapewnienie bezpieczeństwa państwa, a obowiązkiem władzy jest chronienie obywateli przed napływem osób, które stwarzają zagrożenie terrorystyczne.

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Czytaj też: Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO]

Imigracja jest przywilejem, nie prawem, a bezpieczeństwo naszych obywateli musi być zawsze na pierwszym miejscu – powiedział Trump.

Sądząc po minie Angeli Merkel, niemiecka kanclerz nie była zadowolona ze słów amerykańskiego prezydenta.

Warto przeczytać: Donald Trump zażartował z Angeli Merkel. Reakcja niemieckiej kanclerz bezcenna [WIDEO]

Podziel się