Szukaj

Trump spotkał się z Polakami. „Nigdy was nie zawiodę!”, „Chcemy silnej Polski”

28-09-2016 22:29
Donald Trump, Partia Demokratyczna, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donald Trump spotkał się dzisiaj z przedstawicielami polskiej mniejszości w Chicago. Republikanin bardzo ciepło wypowiadał się o naszym kraju i samych Polakach. Powiedział też, że zależy mu na silnej Polsce i silnej Europie Wschodniej. Spotkanie nie było wcześniej zapowiadane przez sztab Trumpa.

Kandydat na prezydenta w trakcie przemówienia obiecał, że po wyborach jego administracja będzie „prawdziwym przyjacielem Polski i polskich Amerykanów”. Trump podkreślił również, że Polska od dawna jest wielkim przyjacielem Stanów Zjednoczonych. Wskazał, że w czasach zimnej wojny podtrzymywaliśmy płomień wolności. Zauważył też, że nasz kraj wysłał do Afganistanu 28 tys. żołnierzy, co stanowiło bardzo duże wsparcie militarne dla USA.

Koniecznie przeczytaj: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Czytaj też: Donald Trump obiecał zniesienie wiz dla Polaków

Donald Trump pochwalił też Polskę za nacisk, jaki kładzie na obronność. Zaznaczył, że nasz kraj jest jednym z pięciu państw należących do NATO, które wydają na obronę 2% PKB. Republikanin dodał też, że gdyby inni członkowie NATO przeznaczali na ten cel takie same środki, to zwiększyłoby się bezpieczeństwo każdego z sojuszników. Zaznaczył też, jeżeli zostanie prezydentem, będzie wzmacniał NATO i zwiększy zaangażowanie Sojuszu Północnoatlantyckiego w walkę z terroryzmem.

Kandydat na prezydent został poproszony przed spotkaniem, aby poruszyć kwestię związaną z działalnością małych firm w USA. Trump nawiązując do tego, obiecał, że jeżeli zostanie prezydentem, jego celem stanie się przede wszystkich obniżenie podatków i zmniejszenie biurokracji, która obecnie w znaczący sposób utrudnia rozwój przedsiębiorczości.

Trump w innych częściach przemówienia odniósł się m.in. do kwestii nielegalnych uchodźców i do tego, ile pieniędzy w ciągu ostatnich lat zmarnowała administracja Obamy.

Poprosił też o głosy Polonii i obiecał, że kiedy obejmie urząd głowy państwa nie zapomni o Polakach.

Nigdy was nie zawiodę! - oświadczył kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Na zakończenie spotkania Polacy zaśpiewali mu „Sto lat”.

Poniżej nagranie ze spotkania Donalda Trumpa z mniejszością polską:

Warto przeczytać: USA: Muzułmanie zapowiedzieli, że „będą rozprawiać się z Polakami”

Podziel się