Szukaj

Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

08-07-2017 10:18
Rozmowa Putina z Trumpem Fot. Pani Renatka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj, na marginesie szczytu G20 prezydent USA Donald Trump rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Spotkanie, które trwało ponad dwie godziny, jest szeroko komentowane w mediach. Dziennikarze poddają ocenie każdy gest.

Omawialiśmy wiele kwestii, myślę, że dobrze to idzie. Odbywaliśmy bardzo, bardzo dobre rozmowy. Teraz porozmawiamy i oczywiście to będzie kontynuowane. Liczymy na wiele bardzo pozytywnych rzeczy, które wydarzą się dla Rosji, Stanów Zjednoczonych i wszystkich zainteresowanych stron. To zaszczyt być tu z panem - mówił Trump do dziennikarzy na początku spotkania, siedząc obok Putina.

Prezydent Rosji wyraził nadzieję, że rozmowy przyniosą pozytywny efekt. Dodał, że miło mu poznać osobiście Donalda Trumpa.

Jeśli Rosja i Stany Zjednoczone chcą rozwiązywać najważniejsze, palące problemy dwustronne i międzynarodowe, rozmowy telefoniczne nie wystarczą, potrzebne są osobiste spotkania liderów – oznajmił.

Przypomnijmy, że do tej pory obaj przywódcy rozmawiali ze sobą czterokrotnie przez telefon, ale nigdy osobiście.

Komentatorzy oceniający rozmowę Putina z Trumpem zwracają uwagę na każdy gest. Agencja EFE podkreśla, że uścisk między oboma panami nie trwał zbyt długo.

Koniecznie przeczytaj: Dziwna trasa lotu Putina na szczyt G20. Nadrobił 500 km, aby ominąć Polskę? [FOTO]

Czytaj też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Różnie interpretowane jest także zakulisowe spotkanie obu panów, kiedy Trump poklepał przywódcę Rosji - najpierw po łokciu, a zaraz potem po plecach. Wielu zwraca uwagę, że takie zachowanie w czasie rozmów politycznych można uznać jako traktowanie kogoś z góry – jak podwładnego.

Trzeba jednak przyznać, że przy porównaniu rozmowy prezydenta Rosji z byłym przywódcą USA Barackiem Obamą a wczorajszą z Donaldem Trumpem, w drugim przypadku atmosfera była o wiele lepsza, co doskonale obrazuje poniższe zabawne zestawienie.

Warto przeczytać: Rosyjskie media sfałszowały zdjęcie ze szczytu G20 [FOTO]

Podziel się