Szukaj

Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

08-07-2017 10:18
Rozmowa Putina z Trumpem Fot. Pani Renatka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wczoraj, na marginesie szczytu G20 prezydent USA Donald Trump rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Spotkanie, które trwało ponad dwie godziny, jest szeroko komentowane w mediach. Dziennikarze poddają ocenie każdy gest.

Omawialiśmy wiele kwestii, myślę, że dobrze to idzie. Odbywaliśmy bardzo, bardzo dobre rozmowy. Teraz porozmawiamy i oczywiście to będzie kontynuowane. Liczymy na wiele bardzo pozytywnych rzeczy, które wydarzą się dla Rosji, Stanów Zjednoczonych i wszystkich zainteresowanych stron. To zaszczyt być tu z panem - mówił Trump do dziennikarzy na początku spotkania, siedząc obok Putina.

Prezydent Rosji wyraził nadzieję, że rozmowy przyniosą pozytywny efekt. Dodał, że miło mu poznać osobiście Donalda Trumpa.

Koniecznie przeczytaj: Dziwna trasa lotu Putina na szczyt G20. Nadrobił 500 km, aby ominąć Polskę? [FOTO]

Czytaj też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Jeśli Rosja i Stany Zjednoczone chcą rozwiązywać najważniejsze, palące problemy dwustronne i międzynarodowe, rozmowy telefoniczne nie wystarczą, potrzebne są osobiste spotkania liderów – oznajmił.

Przypomnijmy, że do tej pory obaj przywódcy rozmawiali ze sobą czterokrotnie przez telefon, ale nigdy osobiście.

Komentatorzy oceniający rozmowę Putina z Trumpem zwracają uwagę na każdy gest. Agencja EFE podkreśla, że uścisk między oboma panami nie trwał zbyt długo.

Różnie interpretowane jest także zakulisowe spotkanie obu panów, kiedy Trump poklepał przywódcę Rosji - najpierw po łokciu, a zaraz potem po plecach. Wielu zwraca uwagę, że takie zachowanie w czasie rozmów politycznych można uznać jako traktowanie kogoś z góry – jak podwładnego.

Trzeba jednak przyznać, że przy porównaniu rozmowy prezydenta Rosji z byłym przywódcą USA Barackiem Obamą a wczorajszą z Donaldem Trumpem, w drugim przypadku atmosfera była o wiele lepsza, co doskonale obrazuje poniższe zabawne zestawienie.

Warto przeczytać: Zabawna sytuacja w czasie szczytu G20. Macron robi wszystko, aby stanąć obok… Trumpa [WIDEO]

Podziel się