Szukaj

Donald Trump przeznaczył pierwszą część swojego wynagrodzenia na Parki Narodowe

04-04-2017 14:17
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Rzecznik prasowy Białego Domu Sean Spicer poinformował na konferencji prasowej, że pensja Donalda Trumpa z tytułu sprawowania urzędu prezydenta USA za pierwszy kwartał br. w wysokości ponad 78 tys. dolarów zostanie przeznaczona na rzecz Parków Narodowych.

Donald Trump w czasie kampanii prezydenckiej obiecał, że nie będzie popierał wynagrodzenia z tytułu sprawowania funkcji prezydenta Stanów Zjednoczonych. Słowa postanowił dotrzymać, jednak zgodnie z obowiązującym prawem nie mógł zwrócić należnej mu pensji. Republikanin postanowił więc przeznaczyć pieniądze na cele charytatywne.

Pierwszy czek za pierwszy kwartał, który opiewa dokładnie na kwotę 78 333 dolarów, został przekazany szefowi resortu spraw wewnętrznych Ryanowi Zinke, który jest zwierzchnikiem Parków Narodowych. Po konsultacji telefonicznej z prezydentem Zinke powiedział, że przeznaczy całą sumę na infrastrukturę i renowację 25 historycznych pól bitew, które nie są dofinansowane.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump odda całą pensję na cele charytatywne

Czytaj też: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Przysługująca Donaldowi Trumpowi pensja to 400 tys dolarów rocznie. Przypomnijmy, że kiedy prezydent oświadczył, że zamierza przekazać swoje wynagrodzenie na cele charytatywne i poprosił dziennikarzy o pomoc w wyborze organizacji, do której miałyby trafić środki, przedstawiciele mediów wyśmiali go.

Warto przeczytać: Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO]

Podziel się