Szukaj

Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem. Powodem konflikt Rosji z Ukrainą

29-11-2018 18:49
Donald Trump, Władimir Putin Fot. Kremlin.ru / wikimedia.org / CC BY 4.0
Podziel się

Nie dojdzie do spotkania przywódców Federacji Rosyjskiej i USA. Dzisiaj po południu (czasu polskiego) Donald Trump poinformował, że odwołuje wcześniej zaplanowaną na 1 grudnia rozmowę z Władimirem Putinem w Buenos Aires na szczycie G20. Powodem jest agresja Rosji wobec Ukrainy.

Donald Trump podjął taką decyzję po zapoznaniu się z treścią raportu o niedzielnym incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej. Prezydent USA podkreślił, że Rosja nie zwróciła ukraińskich okrętów i nie wypuściła wziętych do niewoli marynarzy, dając do zrozumienia, że rozwiązanie sytuacji na Morzu Azowskim jest warunkiem koniecznym do jego ewentualnego przyszłego spotkania z przywódcą Rosji.

Biorąc pod uwagę, że okręty i marynarze nie wrócili na Ukrainę z Rosji, zdecydowałem, że będzie najlepiej dla wszystkich stron, abym odwołał moje zaplanowane wcześniej spotkanie w Argentynie z prezydentem Władimirem Putinem. Liczę na ważny Szczyt ponownie kiedy tylko sytuacja zostanie rozwiązana

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Czytaj też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

- napisał Trump.

Jeszcze kilka godzin wcześniej strona rosyjska zapewniała, że do spotkania w Argentynie jednak dojdzie. Ostatnio obaj przywódcy mieli okazję zamienić ze sobą kilka słów w Paryżu przy okazji obchodów 100 rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Warto przeczytać: Donald Trump kupuje 2 dzieci – to nagranie stało się hitem! [WIDEO]

Podziel się