Szukaj

Donald Trump o zniesieniu wiz dla Polaków: „Chcemy, aby Polska należała do tej elitarnej grupy”

13-06-2019 18:25
Wiza dla Polaków
Podziel się

W środę podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą Donald Trump zapowiedział, że zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do USA może nastąpić w ciągu najbliższych 90 dni. Niewykluczone, że ogłosi to podczas wrześniowej wizyty w naszym kraju.

Na konferencji prasowej, którą zorganizowano po podpisaniu deklaracji o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Polski Donald Trump został zapytany o ruch bezwizowy dla Polaków.   

Mamy nadzieję, że bardzo szybko. Wiemy, że sytuacja jest dosyć złożona. Niewiele krajów należy do tej elitarnej grupy, chcemy, aby Polska do tej elitarnej grupy należała. Być może nastąpi to w ciągu najbliższych 90 dni.

Koniecznie przeczytaj: Prezydent Donald Trump mianował nowego ambasadora USA w Polsce. Internauci bardzo szybko znaleźli osobę odpowiedzialną za tą decyzję [FOTO]

Czytaj też: Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447. Bardzo wymowne komentarze znanych polskich publicystów

- odpowiedział prezydent USA.

Dopytywany, czy podczas swojej wrześniowej wizyty w Polsce będzie mógł ogłosić tę decyzję, prezydent USA odparł, że to bardzo dobry pomysł.

Na to pytanie odpowiedział również prezydent Andrzej Duda.

Wierzę w to głęboko, że zgodnie z obowiązującymi w USA przepisami - bo to chcę z całą mocą podkreślić - dokonując wszystkich działań, które są potrzebne, że to zniesienie wiz dla Polaków i objęcie programem Viza Waiver będzie w niedługim czasie możliwe, a w każdym razie będzie możliwe przed końcem pierwszej kadencji pana prezydenta Donalda Trumpa.

- powiedział.

Z kolei wiceminister MSWiA Krzysztof Kozłowski poinformował, że podpisał w USA umowę o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości. Jak czytamy w komunikacie resortu, porozumienie jest ważnym krokiem na drodze przystąpienia Polski do ruchu bezwizowego z USA. 

Warto przeczytać: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Podziel się