Szukaj

Trump złamał 20-letnią tradycję Białego Domu. Nie uczcił zakończenia ramadanu

26-06-2017 19:02
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Donald Trump to człowiek, któremu nie przeszkadza, iż łamie pewne konwenanse. Tym razem uderzył w środowisko muzułmańskie, łamiąc 20-letnią tradycję Białego Domu.

Agencja Reutera poinformowała, że już w maju br. sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych, Rex Tillerson odrzucił możliwość, aby uroczystość odbyła się w rezydencji prezydenta USA.

Warto jednak zaznaczyć, że amerykański polityk wydał krótkie oświadczenie: „W imieniu narodu amerykańskiego, Melania oraz ja przesyłamy serdecznie życzenia wszystkim muzułmanom podczas celebrowania Id al-Fitr”.

Pierwsza kolacja z okazji Id al-Fitr miała odbyć się w 1805 roku. Wówczas ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Thomas Jefferson celebrował to wydarzenie z okazji wizyty tunezyjskiego wysłannika.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Czytaj też: Donald Trump rozmawiał z Władimirem Putinem w Hamburgu. Spotkanie jest szeroko komentowane w mediach [WIDEO]

Idea świętowania tego wydarzenia wróciła w 1996 roku, za sprawą żony byłego prezydenta USA Billa Clintona – Hillary. Należy wspomnieć, że tradycja ta była kultywowana regularnie od 1999 roku.  

Warto przeczytać: Sytuacja w Hamburgu pogarsza się. Melania Trump nie może opuścić hotelu [WIDEO]

Podziel się