Szukaj

Donald Trump Człowiekiem Roku magazynu „Time”. Uzasadnienie decyzji co najmniej skandaliczne…

07-12-2016 15:43
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Amerykański tygodnik za najbardziej wpływowego człowieka na świecie w 2016 r. uznał prezydenta elekta Donalda Trumpa. Tytuł przyznawany przez „Time” niekoniecznie jest docenieniem zasług danej osoby. Redakcja tygodnika w wyjątkowo złośliwy sposób postanowiła uzasadnić tegoroczny wybór.

W środę redakcja „Time” poinformowała, że w tym roku tytuł „Człowieka Roku” przyznany został Donaldowi Trumpowi. „Wyróżnienie” otrzymują osobowości, które mają największy wpływ na wydarzenia na świecie, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym kontekście.

Redakcja tygodnika jednoznacznie określiła, w jakim świetle postrzega prezydenta elekta USA.

W tym roku to wpływ na lepsze czy na gorsze? Wyzwaniem dla Donalda Trumpa jest kwestia tego, jak głęboko podzielony jest kraj w sprawie odpowiedzi na to pytanie – twierdzi „Time”. Redakcja dodaje, też, że „trudno oszacować skalę zamętu" wywołanego przez prezydent elekta.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump kupuje 2 dzieci – to nagranie stało się hitem! [WIDEO]

Czytaj też: Ważna decyzja amerykańskiego prezydenta-elekta. Donald Trump wycofuje się z biznesu

W uzasadnieniu napisano, że Trump zdobył tytuł, gdyż „przypomniał Ameryce, że demagogia żywi się desperacją, a prawda jest tylko tak potężna, jak zaufanie do tych, którzy ją wygłaszają; za oddanie głosu ukrytemu elektoratowi przez upowszechnienie jego gniewu i lęków oraz za budowanie politycznej kultury jutra przez demolowanie wczorajszej”.

Cóż, w przypadku „Time” o obiektywności raczej nie można mówić. Przypomnijmy, że w zeszłym roku tytuł zdobyła Angela Merkel, którą przedstawiono w pozytywnym świetne, doceniając jej „postawę wobec problemów współczesnego świata i polityczną odwagę”.

Wśród nominowanych kandydatów oprócz Donalda Trumpa znaleźli się też Hillary Clinton, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, przywódca Rosji Władimir Putin i piosenkarka Beyonce.

Warto przeczytać: Donald Trump z mocnym przekazem dla katolików i ważną deklaracją [WIDEO]

Podziel się