Szukaj

Szwecja: Nieudane obrzezanie niemowlaka. Podczas zabiegu spalono laserem penis

11-10-2018 23:06
Szwecja, szwedzka flaga
Podziel się

Jak poinformował portal „Voice of Europe”, w klinice kosmetycznej w mieście Linköping przeprowadzono nieudany zabieg obrzezania muzułmańskiego niemowlaka. Podczas tej „operacji” doszczętnie spalono laserem penis małego pacjenta. Dziecko zostało natychmiast przewiezione do szpitala w Sztokholmie. Tamtejsi lekarze uznali, że konieczna będzie amputacja.

Media informujące o tym zdarzeniu podkreślają, że muzułmańskie obrzezania często kończą się krzywdą dzieci, ponieważ wykonują je amatorzy. Nawet, gdy zabieg ten przeprowadzają specjaliści, to istnieje ryzyko poważnych komplikacji.

W tym przypadku w klinice kosmetycznej zabieg zakończył się spaleniem penisa dziecka. Osoba, która dokonała operacji ma pochodzenie arabskie i uważana jest za doświadczonego lekarza i chirurga. Jej zdaniem, zawiódł jedynie sam sprzęt laserowy.

Koniecznie przeczytaj: Brutalne prawo szariatu w praktyce. Publiczna chłosta kobiety w Indonezji [WIDEO +18]

Czytaj też: Przerażające oblicze islamu. Muzułmański „duchowny” wyjaśnia, dlaczego muzułmanie porywają i gwałcą chrześcijanki

Małe dziecko zostało przewiezione do szpitala w Sztoholmie. Tamtejsi lekarze ustalili, że nie ma krążenia krwi w zwęglonym prąciu, dlatego też konieczna będzie amputacja.

Co ciekawe, matka dziecka, 25-letnia Hiba nie ma pretensji do osoby przeprowadzającej zabieg. Jak przyznała, chce tylko, żeby ta sprawa została wyjaśniona, by nie dochodziło do podobnych wypadków w przyszłości.  

Incydent jest obecnie badany przez policję i prokuraturę oraz Inspektorat ds. Zdrowia i Opieki.

Warto przeczytać: Miriam Shaded o obrzezaniu kobiet i stosunku muzułmanów do tego okrutnego procederu

Podziel się