Szukaj

Media ujawniają tożsamość zamachowca z Londynu. „Znany brytyjski aktywista muzułmański” [FOTO+WIDEO]

22-03-2017 22:00
Zamachowiec z Londynu Fot. dailymail / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Angielskie media opublikowały zdjęcia terrorysty, który dokonał ataku pod parlamentem w Londynie. Według nich zastrzelony napastnik to 42-letni Abu Izzadeen, „aktywista muzułmański”, który urodził się Wielkiej Brytanii w rodzinie jamajskich imigrantów jako Trevor Richard Brooks.

Tożsamość zamachowca podawały między innymi stacja Chanell4 i „Independent”. Abu Izzadeen w 1993 r. przeszedł na islam, biegle mówił po arabsku. Mężczyzna był rzecznikiem Al Ghurabaa, nielegalnej organizacji muzułmańskiej, która została zakazana za gloryfikację terroryzmu.

Abu Izzadeen dobrze znany był brytyjskiemu wymiarowi sprawiedliwości. W 2008 r. mężczyzna został skazany za podżeganie do terroryzmu i za zbieranie pieniędzy na działalność terrorystyczną. Wyszedł na wolność po odsiedzeniu 3,5 roku więzienia.

Koniecznie przeczytaj: Jak muzułmanie reagują na zamach w Londynie? Widzowie arabskiej telewizji są... zachwyceni! [FOTO]

Czytaj też: PILNE! Zamach w Londynie przed parlamentem! Są ofiary [WIDEO + FOTO]

W 2016 r. Izzadeen otrzymał kolejny wyrok, tym razem 2,5 roku więzienia za złamanie zakazu opuszczania kraju. Choć adwokat mężczyzny twierdzi, że przebywa on wciąż w więzieniu, to pojawiły się pogłoski, że mógł wyjść na przepustkę z dozorem elektronicznym.

Co ciekawe, Izzadeen w czasie publicznych wypowiedzi twierdził, że to muzułmanie są atakowani przez Brytyjczyków.

W czasie zamachu, do którego doszło w godzinach popołudniowych przed gmachem brytyjskiego parlamentu zginęły co najmniej cztery osoby, a 20 zostało rannych. Zamachowiec najpierw wjechał w ludzi znajdujących się na chodniku Mostu Westminsterskiego, potem uderzył w ogrodzenie parlamentu. Napastnik wysiadł z samochodu i zaatakował nożem jednego z policjantów ochraniających budynek. Funkcjonariusz zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Terrorysta został zastrzelony przez służby.

Warto przeczytać: Muzułmański burmistrz Londynu oddał hołd ofiarom zamachu… z ręką w kieszeni [WIDEO]

Podziel się