Szukaj

Horror w Toronto. Kierowca furgonetki wjechał w pieszych. Co najmniej 9 osób nie żyje. „Działanie kierowcy były celowe” [foto+wideo]

24-04-2018 01:14
Toronto, kierowca vana wjechał w pieszych Twitter / screen Twitter
Podziel się

W poniedziałek po południu (czasu lokalnego) w Toronto kierowca vana wjechał w pieszych na zatłoczonym skrzyżowaniu. Kanadyjska policja podała, że nie żyje 9 osób, a 16 zostało rannych.

Do zdarzenia doszło około godziny 13:30 (19:30 czasu polskiego) w północnej części Toronto. Kierowca nagle wjechał na chodnik i zaczął taranować kolejnych pieszych. Świadkowie mówią o makabrycznym widoku.

Wszędzie leżały ciała. To było straszne. Brutalne

- powiedział jeden ze świadków.

Na chwilę obecną podano, że zginęło 9 osób, a 16 zostało rannych. 5 osób znajduje się jednak w stanie krytycznym, więc niestety liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć.

Koniecznie przeczytaj: Kierowca rozpędzoną półciężarówką staranował tłum pieszych w Niemczech. Są ofiary śmiertelne, rośnie liczba rannych [foto]

Czytaj też: Obcokrajowiec zaczął wyrzucać śmiecie przez okno samochodu. Polski kierowca nie wytrzymał. Wysiadł i kazał mu posprzątać [wideo]

Według relacji osób, które widziały zdarzenie, kierowca wjechał na chodnik i potrącał pieszych jednego za drugim, nie zwalniał i nie próbował się zatrzymać.

Amerykańska stacja telewizyjna CBS podaje, że policja początkowo podejrzewała, że działania były nieumyślne i samochód wypadł z drogi, ale później miała przyznać przed dziennikarzami, że „sprawca działał intencjonalnie”.

Kierowca próbował uciec z miejsca zdarzenia, został jednak zatrzymany przez policję. Wcześniej miał celować z broni do funkcjonariuszy i krzyczeć do nich: „Zabijcie mnie”.

CBS podaje, powołując się na źródła w policji, że sprawca to 25-letni Alek Minassian.

Warto przeczytać: Kanada: Dyrekcja szkoły próbowała wprowadzić obowiązkowe zajęcia o islamie. Tak ostrej reakcji rodziców uczniów z pewnością się nikt nie spodziewał [wideo]

Podziel się