Szukaj

To nagranie pokazuje siłę orkanu „Ksawery”. Airbus-380 miał poważne problemy z lądowaniem [WIDEO]

06-10-2017 20:24
Lądowanie Airbusa w Niemczech, orkan Ksawery Fot. Cargospotter / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Prawdziwe chwile grozy przeżyli pasażerowie oraz załoga Airbusa A380, który w czwartek lądował na lotnisku w Düsseldorfie przy silnym wietrze. Kiedy największy pasażerski samolot na świecie podszedł do lądowania, zaczęło nim rzucać na wszystkie strony.

Samolot do Düsseldorfu w Niemczech przyleciał z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W czasie lądowania Airbus miał poważne problemy. Chwilę po dotknięciu podłoża silny wiatr podrzucił maszyną i zaczął nią obracać. Na szczęście, załodze samolotu należącego do linii Emirates udało się opanować sytuację i bezpiecznie wylądować.

Nagranie z lądowania Airbusa opublikował 5 października jeden ze spotterów. To lądowanie A380 było ekstremalnie trudne i wyjątkowe (...) Po dotknięciu ziemi pilot próbował wyrównać do pasa startowego i to wyglądało niesamowicie - opisuje zdarzenie internauta. Wyglądał jakby miał się rozbić – dodaje.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające lądowanie polskiego samolotu. Szybka reakcja pilota w walce z silnym wiatrem [WIDEO]

Czytaj też: Muzułmanin mieszkający w Niemczech: „Nie służę temu państwu. Jestem wrogiem tego państwa - Na co jeszcze czekamy?” [wideo]

Trudności z lądowaniem Airbusa związane były z orkanem „Ksawery”, który w czwartek przeszedł nad Niemcami. Huragan, który w porywach osiągał prędkość 120 km/godz. i wyrywał drzewa z korzeniami, zabił 7 osób i sparaliżował komunikację kolejową.

Warto przeczytać: Wyniki wyborów w Niemczech. Prawdziwe trzęsienie ziemi w Bundestagu. „Będziemy polować na Merkel”

Podziel się