Szukaj

Francja: chrześcijaństwo na celowniku. Policja bezradna, media milczą

12-07-2017 14:32
Dziekanowice, kościół romański
Podziel się

Od kilku tygodni we Francji daje się zaobserwować nasilenie ataków na świątynie chrześcijańskie. Kościoły są okradane, demolowane i profanowane.

Dwukrotnie sprofanowano XVIII-wieczny kościół Saint Mont w miejscowości Saint-Etienne-les-Remiremont. Ostatnio wierni znaleźli w świątyni ludzkie odchody i mocz. Miesiąc wcześniej skradziono stąd Biblię i przedmioty liturgiczne.

Również od kilku tygodni regularnie okradany jest kościół Sainte-Anne-du-Lizeron w departamencie Loire. Najpierw złodzieje wynieśli dwa świeczniki, ostatnio skradziono figurę św. Antoniego Padewskiego.

Koniecznie przeczytaj: Prześladowania chrześcijan w Turcji. Rząd konfiskuje kościoły

Czytaj też: W Wielkiej Brytanii muzułmanie zastępują chrześcijan. Dosłownie

W kościele Notre-Dame-du-Pasme w Chateaunef-en-Thymerais w departamencie Eure-et-Loir kilka dni temu podpalono obrusy na ołtarzu.

Wszystkie te sprawy zgłaszane są policji. Ta najczęściej podejrzewa o sprawstwo „niepełnoletnich wandali”, jednak wydaje się bezsilna. O incydentach milczą też media.

W tej sytuacji wierni musza radzić sobie sami. Proboszczowie apelują o zwracanie szczególnej uwagi na to, co dzieje się w świątyniach i ich obronę.

Sytuacją zainteresował się Front Narodowy. Lokalne struktury partii publicznie krytykują „atmosferę pobłażliwości i bezkarności”, która „motywuje dewastatorów do tego typu czynów”. Wzywają też lokalne władze, policję o prokuraturę do jak najszybszego odnalezienia profanatorów i ich „przykładnego ukarania”.

„Przesyłamy nasze braterskie współczucie i wsparcie wspólnocie chrześcijańskiej Saint-Etienne-les-Remiremont, mając nadzieję, że tego typu akty już się nie powtórzą” - napisano w komunikacie.

Warto przeczytać: Film, który pokazuje jak zmieniła się Francja w wyniku otwartej polityki imigracyjnej [WIDEO]

Podziel się