Szukaj

Tłumaczka zgwałcona w obozie dla imigrantów. Kobieta pomagała realizować reportaż o „uchodźcach”

19-10-2016 14:41
Dżungla Calais - miasteczko imigrantów Fot. malachybrowne / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Do brutalnego ataku doszło na obrzeżach „dżungli” – nielegalnego obozowiska imigrantów we francuskim Calais. Tłumaczka języka paszto, która pomagała dziennikarzowi w realizacji reportażu, została zaatakowana przez trzech Afgańczyków i zgwałcona. Sprawcy nadal pozostają na wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 2 w nocy. Pochodząca z Afganistanu 38-letnia tłumaczka towarzyszyła francuskiemu dziennikarzowi, który chciał zrealizować materiał o dzieciach imigrantów z Calais. Zaraz po wejściu do obozowiska oboje zostali zaatakowani przez grupę trzech Afgańczyków, którzy początkowo planowali napad w celach rabunkowych. Jednak jeden z mężczyzn odciągnął na bok tłumaczkę i grożąc jej nożem, zgwałcił. Dwoje pozostałych imigrantów, również uzbrojonych w noże, przytrzymywało dziennikarza.

Koniecznie przeczytaj: Francja: lewicowi aktywiści i imigranci wywołali zamieszki w Calais. Rannych zostało 3 policjantów

Czytaj też: Obozowisko imigrantów w Calais ma zostać całkowicie zlikwidowane

Po całym zajściu sprawa została zgłoszona na policję. Według zeznań ofiar, wszyscy trzej napastnicy mówili po pasztuńsku. Prokuratura nie ma wątpliwości, że są to nielegalni imigranci z Afganistanu. Policja nadal szuka sprawców.

Tłumaczka, która została zgwałcona przez imigrantów, na stałe mieszka w Paryżu. Pochodząca z Afganistanu kobieta od paru miesięcy współpracowała z francuskim dziennikarzem, który realizował materiał dla France 5. Stacja zadeklarowała, że obejmie opieką ofiary ataku.

Francuskie władze zapowiedziały, że nielegalne obozowisko w Calais zostanie zlikwidowane przed nadejściem zimy. Zamieszkujący „dżunglę” imigranci mają być rozlokowani w 164 ośrodkach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Więcej na ten temat tutaj: Obozowisko imigrantów w Calais ma zostać całkowicie zlikwidowane.

Warto przeczytać: Masoni domagali się nadania imigrantom z Calais obywatelstwa. Jest odpowiedź francuskiego premiera

Podziel się