Niemieccy dziennikarze przeprowadzili test sprawdzający antysemickie nastroje społeczne. Na rezultaty nie trzeba było długo czekać [foto]
30-04-2018 17:13
Od jakiegoś czasu docierają do nas informacje o kolejnych antysemickich atakach, do których dochodzi na terytorium Niemiec. Eksperci wiążą te wydarzenia z obecnością islamskich imigrantów na terenie tego kraju. W związku z tymi niedawnymi wydarzeniami, jedna z tamtejszych gazet przeprowadziła test sprawdzający antysemickie nastroje społeczne.
Organizatorzy tej akcji powiesili w kilku dużych niemieckich miast izraelskie flagi, a następnie czekali na reakcje przechodniów. Jak się okazało, nie wisiały one długo, ponieważ już po kilkudziesięciu minutach spacerujący w ich okolicach imigranci ściągali je i następnie próbowali zniszczyć.
Na przykład w Berlinie imigranci zerwali flagę już po 42 minutach od momentu jej wywieszenia. Jak relacjonował obserwujący ten inncydent dziennikarz, mężczyźni nie tylko ją ściągnęli, ale także próbowali podpalić:
Koniecznie przeczytaj: Syn byłego premiera Izraela oczernia Polaków: „Wolę Niemców od Polaków. Polacy są chorzy na antysemityzm. Zamordowali setki tysięcy Żydów”
Wieszamy flagę o 7:36. Przechodnie przechodzą obok, nikt nie zwraca na nią uwagi. O godzinie 8:18 do flagi podchodzi dwóch mężczyzn (w wieku około 20-25 lat). Początkowo i patrzą na siebie, przez chwilę się wahają, a następnie zdzierają ją, rzucają na ziemię i depczą. Dodatkowo jeden z nich wyciąga komórkę i filmuje dewastacje flagi. Następnie próbuje podpalić ją zapalniczką. Raz. Dwukrotnie. Ale flaga się nie zapala. W końcu mężczyźni poddają się i odchodzą.
Podobnie się stało w Monachium, z tą jednak różnicą, że mężczyźni zerwali flagę po godzinie od momentu jej wywieszenia, a następnie wyrzucili do pobliskiego kosza na śmieci.
Niemiecka gazeta przeprowadziła eksperyment i zawiesiła flagę Izraela by sprawdzić ile przetrwa. Berlin 42min - dwóch imigrantów zerwało ją i podpaliło, Monachium 61min - też imigranci, skończyła w śmietniku. https://t.co/RxKbajfHIk pic.twitter.com/V84xQAqIMv
— Przemysław Dziedzic (@pirullo76) 30 kwietnia 2018
Warto przeczytać: Ambasador Anna Azari opowiedziała o nastrojach panujących wśród jej rodaków. „Obywatele Izraela wciąż dopytują, czy mogą bezpiecznie przyjeżdżać do Polski”