Szukaj

Te dwa nagrania podbiły internet w „czarny piątek”. Zachowanie Finów i Kanadyjczyków zszokowało internautów [WIDEO]

25-11-2017 00:53
Czarny piątek Kanada, Finlandia Fot. no chill vids/ Toni ø / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Black Friday (czarny piątek) w wielu krajach kojarzony jest z zakupowym szaleństwem, często graniczącym z absurdem. Klienci, aby zdobyć przeceniony towar, są stanie nawet użyć przemocy – zarówno fizycznej, jak i werbalnej. Jednak nie wszystkie nacje poddają się takim skrajnym emocjom i zachowaniom.

W mediach społecznościowych w czarny piątek pojawiło się mnóstwo filmów, które ukazywały brutalne walki między klientami o przeceniony sprzęt RTV czy ubrania. Ciężko było uwierzyć, że większość tych sytuacji została zarejestrowana w wydawałoby się cywilizowanych krajach Zachodu.

Jednak prawdziwą furorę w internecie zrobiły dwa poniższe nagrania – jeden z Finlandii, drugi z Kanady. Z zupełnie innego powodu niż mogłoby się wydawać.

Koniecznie przeczytaj: Finlandia: wiceszef MSZ schował się w bagażniku samochodu. Wpadł podczas rutynowej kontroli policji [FOTO]

Czytaj też: Finlandia: Muzułmański uchodźca zgwałcił 10-letnią dziewczynkę. Został uniewinniony, bo jego ofiara „nie protestowała wystarczająco mocno"

Skandaliczne zachowanie Finów podczas czarnego piątku! - tak został zatytułowany film, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem na portalu wykop.pl.

Tytuł jest ironiczny, ponieważ na załączonym materiale właściwie nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Widać grupę klientów, którzy w kulturalny sposób pojedynczo wchodzą do sklepu.

To było okropne. Żaden z Finów nie został ranny – czytamy w żartobliwym opisie filmu na YouTube.

Na drugim filmie widzimy z kolei sytuację nagraną w jednym z marketów w Kanadzie. Mimo czarnego piątku i dużej obniżki cen wchodzący do sklepu klienci zachowują stoicki spokój i nikt nie rzuca się w szale na przecenione towary. Dochodzi nawet do tego, że entuzjazm klientów próbują wzbudzić pracownicy sklepu, którzy wznoszą okrzyki i klaszczą, aby zachęcić ich do zakupów.

Jak widać, czarny piątek nie zawsze musi wyglądać tak:

Warto przeczytać: Czy jesteśmy rasistami? Vloger ukazuje prawdę o zachowaniach Polaków wobec czarnoskórych obcokrajowców [WIDEO]

Podziel się