Szukaj

Ostra debata we francuskiej telewizji ws. aborcji. Polski europoseł zmiażdżył lewicową retorykę i przypomniał francuskim mediom niewygodny fakt [WIDEO]

18-01-2018 17:25
Dominik Tarczyński mówi o aborcji w France 24 Fot. Olga / Twitter.com / screen
Podziel się

W środę wieczorem europarlamentarzysta PiS Dominik Tarczyński był gościem anglojęzycznej telewizji France 24. Polityk zaprezentował stanowisko polskiego rządu w sprawie aborcji.

Debata została zorganizowana w związku z kolejnym marszem środowisk skrajnie lewicowych i feministycznych, który odbył się wczoraj jako protest przeciwko odrzuceniu w Sejmie projektu liberalizującego aborcję. Dziennikarze francuskiej telewizji obawiają się, że obecny polski rząd chce jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy aborcyjne, które i tak, ich zdaniem, są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w Europie.

Koniecznie przeczytaj: Ostra wypowiedź o Cimoszewiczu w programie na żywo: „Syn komunistycznego bydlaka, który zażądał piwnicy, aby znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi” [WIDEO]

Czytaj też: Kolenda-Zaleska o roli, jaką powinien odgrywać TVN w rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość Polsce. Głównym celem „mówienie ludziom prawdy” [WIDEO]

Podczas rozmowy w studiu, w której uczestniczyła także feministka Wanda Nowicka, Dominik Tarczyński podkreślił, że protesty w Polsce odbywają się przeciwko opozycji parlamentarnej, która doprowadziła do odrzucenia projektu proaborcyjnego, a nie przeciwko rządowi.

To pierwszy raz w historii, kiedy opozycja protestuje przeciwko opozycji – mówił.

Europoseł PiS wytłumaczył też, dlaczego obecny rząd popiera projekt ustawy likwidujący aborcję eugeniczną. Dominik Tarczyński zwrócił m.in. uwagę na fakt, że Polska jest krajem katolickim i większość społeczeństwa jest przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Polityk przypomniał również Francuzom, że mają obecnie większe problemy niż kwestia prawa aborcyjnego w Polsce.

Dzięki Bogu, nie jesteśmy muzułmański krajem. Wy jako Francja stajecie się muzułmańskim społeczeństwem. Niemcy stają się muzułmańskim społeczeństwem. (…) Spójrz na przedmieścia Paryża, które płoną – Tarczyński zwrócił się bezpośrednio do dziennikarza prowadzącego rozmowę.

Jesteśmy katolikami. Jesteśmy chrześcijanami. Polska nigdy nie będzie ateistycznym krajem. Polska nigdy nie będzie państwem muzułmańskim. Jesteśmy dumni, że jesteśmy katolikami i wierzymy, że nienarodzone dziecko jest człowiekiem.

W odpowiedzi na słowa Nowickiej Dominik Tarczyński kwestię aborcji postawił bardzo jasno.

Czy ktokolwiek powinien mieć prawo do zabijania? - zapytał retorycznie.

Poniżej fragment programu z wypowiedziami Dominika Tarczyńskiego:

Tutaj całość:

Warto przeczytać: Kłamliwy tekst „Washington Post” o współudziale Polaków w Holocauście. Mocna odpowiedź polskiego polityka, który składa dziennikarzom propozycję

Podziel się